Новини

В Ужгородському замку відкрили «Кабінет першого історика Ужгорода»

З листопада у Закарпатському краєзнавчому музеї, що розташований в Ужгородському замку, відкрилася нова експозиція. Це кабінет Кароя Мейсароша, відомого юриста і дослідника історії, який у 1861 році видав монографію «Історія міста Унгвар від найдавніших часів і понині», що стала першим комплексним дослідженням історії міста. Оригінальний робочий стіл, стілець, окремі меблі та елементи декору переносять у 19 століття – час коли творив науковець. Справжньою родзинкою є старовинний настінний годинник під маркою Ungvár.Оригінальні експонати було відреставровано і надано для демонстрації родиною Панових. 


фото

«Завершуючи роботу над «Першою книжкою про Ужгород», яка є роздумами, конспектом і перекладом найстаршої монографії з історії міста авторства Кароя Мейсароша, дізнався, що виникла можливість придбати меблі та предмети обстановки його кабінету. Їх огляд викликав надзвичайні враження – можливість доторкнутися до робочого столу на якому писалася перша історія про наше місто – це неймовірно. Звичайно, всі речі родом з 19 століття, після багаторічної експлуатації, перебували у дуже поганому стані. Ідея їх відновити та передати для експозиції в Замок, щоб до них мали доступ якомога більше людей, виникла миттєво. Більше року пішло на її реалізацію, на щастя все вдалося гарно Передавати старожитності з приватних колекцій до музеїв є нормальною практикою в Європі. Завдяки співпраці з Закарпатським краєзнавчим музеєм така практика стає нормою і в Ужгороді – для нашої родини це вже другий подібний проект»», - коментує подію її ініціатор Ален Панов, кандидат історичних наук, доктор філософії.

фото

Усі відновлювальні роботи здійснили ужгородські спеціалісти.  

Нагадаємо, що у 2021 році вийшла  «Перша книжка про Ужгород» авторства Алена Панова, який опрацював видання Кароя Мейсароша 1861 року.  Науковець значно розширив оригінальний матеріал, виклавши його суть сучасною доступною мовою.  

Експозиція працюватиме на постійній основі з вільним доступом для усіх відвідувачів музею з 15.00 3 листопада 2022 року. У цей же час автор «Першої книжки про Ужгород» Ален Панов проведе відкриту лекцію на тему: деякі акценти в історії міста.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.