Новини

В ужгородському скансені розцвіли полотна Аврелії Федор. ФОТО

У виставкових залах музею відкрилася дивовижна виставка «Мовою квітів» Аврелії Федор. Виставка присвячена 100-річчю від дня народження художниці.


Запрошуємо всіх поринути у світ квітів, який нам подарувала пані Аврелія, вкладаючи у свої роботи любов до життя, щирість та любов. Вона на прагнула слави чи почесних звань, вона прагнула творити! Приходьте і переконайтеся в цьому! Виставка триватиме до 18 травня 2015 р.
Аврелія Федор народилася 8 травня 1915 року в селі Ластомир (тепер Словаччина) в сімʼї сільського вчителя.

Навчалася в Ужгородській руській гімназії, де рисунок викладав видатний живописець Йосип Бокшай, потім – в Ужгородській півчоучительській гімназії, де малювання викладав засновник закарпатської художньої школи Адальберт Ерделі, який відкрив талановитій учениці світ мистецтва, навчив її основам професійної грамоти.

Після закінчення семінарії з відзнакою була направлена на роботу у віддалені села Великоберезнянського району, де працювала і здружилася на все життя з А. Коцкою, Е. Кондратовичем. У ці роки багато малювала аквареллю.

Аврелія Федор – учасниця Великої вітчизняної війни. По закінченню війни працювала спочатку завідуючою жіноргвідділу в Ужгороді, потім директором початкової школи з угорською мовою навчання, завучем та вчителькою вечірньої школи робітничої молоді. Отримала вищу педагогічну освіту в Ужгороді, а пізніше в Дрогобичі.

Інтенсивно почала малювати після виходу на пенсію. Вперше її роботи експонувалися на міській та обласній виставках на початку 80-х років минулого століття. Приймала участь у міських, обласних та республіканських виставках-оглядах самодіяльного художнього мистецтва, міжнародних виставках у містах: Прага (Чехія), Будапешт (Угорщина), Братислава (Словаччина), Клуж-Напока (Румунія).

Персональні виставки відбулися у містах: Ужгород (1997), Дебрецен (Угорщина, 1997) та Кошице (Словаччина, 1998).

Померла у 2000 році. Похована у м. Ужгород. 

Новини інших ЗМІ
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.