Новини

В Ужгородському прес-клубі презентували дослідження рівня толерантності до біженців

Результати моніторингу рівня толерантного ставлення до біженців та шукачів притулку у Закарпатській області презентували в Ужгородському прес-клубі. Відбулося засідання на тему «Біженці в Україні: ставлення населення та мас-медіа».

Детальніше про дослідження, яке проводилося у рамках проекту «Проведення на Закарпатті та Волині просвітницько-інформаційних заходів з привернення уваги до ситуації з біженцями та шукачами притулку», розповіла Марія Менджул, керівник проекту, президент КАПЛ «Вестед».

Тема міграції є актуальною для медіа Закарпатської області в сегменті новин. Авторське опрацювання теми досить незначне та, здебільшого, обмежується створенням заголовків до новинних повідомлень офіційних органів влади, - зауважила Марія Менджул, - кількість новинних повідомлень створюють враження про масовість міграційного потоку в т.ч. шукачів притулку та біженців через Закарпаття. 

Аби на практиці показати журналістам, в яких умовах перебувають біженці в Україні і як важливо толерантно висвітлювати цю тему, у рамках проекту відбулися три прес-тури до пунктів утримання біженців у Мукачеві ( Закарпаття) та Журавичах (Волинь), для журналістів проводилися спеціальні тренінги.

Окрім того, учасникам прес-конференції продемонстрували підготований соціальний відео-ролик, створений закарпатськими журналістами — проправа біженців та ситуацію, в якій вони перебувають в Україні.

Головний спеціаліст відділу у справах біженців ГУ ДМС України в Закарпатській області Вікторія Ковач розповіла, що цього року 106 громадян звернулися до управління із заявами про надання статусу біженців. Найбільше серед них громадян Афганістану, Сомалі, потім — Шрі-Ланка, Ірак, Пакистан, В’єтнам тощо. Цього року з’явилися також мігранти із Еритреї.

З поданих заяв 26 подані дітьми, тобто їхніми законними представниками.

Наразі на обліку в області перебувають 38 визнаних біженців.

У засіданні також взяла участь група волинських журналістів, які поділилися враженнями від спілкування з біженцями, які перебувають на Закарпатті та Волині.

Захід проходив у рамках проекту КАПЛ «Вестед» та Ужгородського прес-клубу, підтриманого Фондом сприяння демократії Посольства США  в Україні.

Детальніше читайте у розділі «Життя по-закарпатськи»  Zaholovok.com.ua    

                                                           

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.