В ужгородському інклюзивному центрі наразі навчається більше 40 дітей

Станом на сьогодні в Інклюзивно-ресурсному центрі в Ужгороді навчається 44 дівчаток і хлопчиків. Днями центру виповнився рік. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Ужгородської міської ради.

За словами керівника центру Ірини Кремінської, завдання ІРЦ – забезпечити супровід дитини від 2-х до 18-ти років, надаючи їй можливість навчатися, розвиватися, отримати доступ до дошкільної та середньої освіти. Очільниця центру додала: «Найбільшим досягненням є соціалізація наших вихованців. Тішать і перші результати: хтось займається з педагогами індивідуально, частина діток пішли в дошкільні навчальні заклади, деякі – у школи».
Нині заняття з дітьми проводять шестеро педагогічних працівників: вчитель-дефектолог (олігофренопедагог), вчитель-реабілітолог, вчитель-логопед, два практичні психологи. Вакантними залишаються посади вчителів-дефектологів. Торік працівники центру провели 178 комплексних психолого–педагогічних оцінок розвитку дитини для визначення освітніх потреб, із них дошкільного віку – 74 , шкільного – 104.

Із січня 2019 року інклюзивно-ресурсний центр відвідують 44 дітей з особливими освітніми потребами (37 – дошкільного віку та 7 – шкільного), яким надають психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги: це лікувальна фізкультура, логопедичні заняття та корекційно-розвиткові заняття практичних психологів і вчителя-дефектолога (олігофренопедагога). Проводять у закладі і семінари-практикуми для педагогів, для батьків, майстер-класи для дітей та батьків. Також постійно консультують батьків або законних представників дітей з особливими освітніми потребами щодо надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям.

Центр знаходиться на вулиці 8 Березня, 46, у приміщенні так званого "бізнес-інкубатора", має 9 кабінетів для корекційної роботи: психолога, логопеда, олігофренопедагога, сурдопедагога, тифлопедагога, кімнату для занять лікувальною фізкультурою, є й обладнана для соціально-побутового обслуговування кухня, кабінет для групових занять, кімната відпочинку. Санвузли влаштовані так, аби ними зручно було користуватися дітям із особливими потребами.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання