Новини

В Ужгороді зустрілися перші леді України та США. Фото, відео

Сьогодні в Ужгороді відбулася зустріч перших леді України та США: Олени Зеленської та Джилл Байден. Вони відвідали вимушених переселенців, які проживають в одній із шкіл Ужгорода. 

"Сподіваюся, що перебуваючи тут, я зможу передати, наскільки їхня сила та стійкість надихають світ, і нагадати їм, що вони не самотні», - написала у своєму Twitter дружина Байдена Джилл Байден після відвідин вимушених переселенців в Ужгороді.

На Закарпаття Джилл Байден приїхала із Словаччини, де у Кошице знайомилася діяльністю центрів, які допомагають українським біженцям. 

"Перша леді Джилл Байден здійснила неоголошену поїздку в неділю до Західної України, що стало останньою демонстрацією підтримки з боку Сполучених Штатів, які за останні тижні значно збільшили військову допомогу Україні, - пише видання "Нью-Йорк Таймс".

Доктор Байден зустрілася з першою леді України Оленою Зеленською в школі в Ужгороді, місті з населенням 100 000 людей, за декілька миль від кордону зі Словаччиною. За останні тижні населення міста подвоїлося через прибуття людей, які втікають від бойових дій з інших країн країни.

Пані Зеленська, дружина президента Володимира Зеленського, не була помічена на публіці з моменту початку вторгнення Росії 24 лютого. Вони з пані Байден обійнялися біля школи, яка була перетворена на тимчасовий притулок для сімей, які втікають, і доктор Байден подарувала їй букет.

Після цього у маленькій кімнаті дві жінки коротко звернулися до журналістів, а пані Зеленська подякувала пані Байден за її «мужній» візит.

«Ми розуміємо, що потрібно, щоб перша леді США прибула сюди під час війни, де щодня відбуваються військові дії, де повітряні сирени лунають щодня, навіть сьогодні», – сказала вона.

Джилл Байден здійснила поїздку в день публічних демонстрацій підтримки України, а рятувальники шукали вцілілих після російського авіаудару по школі на сході, яка, як побоювалися чиновників, призвела до загиблих десятків людей.

За словами представників США, дві перші леді обмінялися листуванням останніми тижнями. Спочатку планувалося, що доктор Байден відвідає прикордонний пункт у Вишне-Немецке, Словаччина, поблизу західного кордону України, але представники Державного департаменту та Ради національної безпеки в неділю вирішили, що вона може безпечно перетнути країну."

Джил Байден

Фото The New York Times 

Джил байден

Джил Байден

Джил Байден

 

https://twitter.com/i/status/1523311006297980928

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.