Новини

В Ужгороді зібралися лісівники на триденне польове навчання

В рамках проекту безперервне навчання лісівників задля кращого ведення лісового господарства, що впроваджується в Україні та Словаччині з червня минулого року, завершується серія спільних польових практичних навчань для лісівників Закарпаття та Івано-Франківщини, Кошицького та Пряшівського країв Словаччини.

Четвертий – завершальний, спільний польовий захід, який  відбувся з 2 по 4 жовтня цього року, вже традиційно розпочався з зустрічі з керівництвом Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства у м. Ужгород. Під час цієї зустрічі була представлена характеристика закарпатських лісів, обговорені результати співробітництва між лісівниками прикордонних регіонів України та Словаччини, виконання проекту безперервне навчання лісівників задля кращого ведення лісового господарства та перспективи поглиблення такої співпраці.

Перший день навчального семінару, 3 жовтня, проходив на базі Державного підприємства «Делятинське лісове господарство». Було висвітлено результати роботи проекту безперервне навчання лісівників задля кращого ведення лісового господарства станом на сьогодні, під час якої менеджер проекту п. Леся Лойко розповіла про проведені тренінги для українських тренерів, тренінги для лісівників-практиків як в Україні так і Словаччині, розробку, навчальної програми та матеріалів для українських тренерів, створення веб-порталу з складовою електронного навчання http://www.foresterslearning.eu, дослідження рівня обізнаності населення щодо питань лісового господарства, заходи, спрямовані на інформування громадськості щодо виконання проекту, проведену серію спільних навчальних семінарів, два з яких відбулися в Україні, а 2 – у Словаччині, хід підготовки Посібника з наближеного до природи лісівництва в Україні та Словаччині.

Далі за програмою експерт наближеного до природи лісівництва з Швейцарії, волонтер проекту п. Оберхольцер Еріх, представив досвід наближеного до природи або різновікового лісівництва у Швейцарії, причини виникнення, історію розвитку, основні принципи та складові цього підходу.

Далі головний лісничий ДП «Делятинське лісове господарство», п. Роман Здреник, представив учасникам семінару досвід з переформування похідних ялинників на наближені до природних мішані різновікові деревостани, який підприємство напрацювало протягом минулих 20 років.

Після презентацій учасники семінару перейшли безпосередньо у ліс, де змогли побачити процес та проміжкові результати переформування ялинників і обговорили можливі дії, кроки, заходи, спрямовані на покращення якості нових насаджень після переформування. До ділянок лісу учасники дісталися новозбудованою лісовою дорогою, яка, за словами п. Романа Здреника, сприяє проведенню переформування насаджень і впровадженню підходів наближеного до природи лісівництва. Після огляду переформування похідних ялинників група учасників відвідала заказник ялиці білої «Кливський» на площі 110 га, який знаходиться під строгим заповіданням і має загальнонаціональне значення.

Наступного дня навчальний семінар продовжив свою роботу у Манявському лісництві ДП «Солотвинське лісове господарство», де було закладено одну з двох навчальних пробних площ проекту з метою навчання лісівників-практиків під час курсів та семінарів Карпатського регіонального навчального центру. Дана пробна площа закладена в буково-ялиново-ялицевих лісах, облаштована інформаційними стендами, три ділянки пробної площі з’єднані екскурсійною стежкою. Учасники обговорили питання запровадження наближеного до природи лісівництва та розглянули питання переформування буково-ялиново-ялицевих лісів та взяли участь у виконанні вправи з відведення дерев для заготівлі за принципами наближеного до природи лісівництва.

Крім роботи в лісі, словацькі та українські лісівники мали можливість ознайомитися з монастирем «Скит Манявський» та відвідати Манявський водоспад, один з найбільших водоспадів Карпат. Протягом двох днів роботи навчального семінару багато часу було проведено за неформальним спілкуванням, налагодження як професійних, так і особистих контактів.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.