В Ужгороді вшанували жертв Голокосту

В Ужгороді вшанували жертв Голокосту

Шість символічних свічок у пам’ять про 6 мільйонів закатованих та знищених у роки Другої Світової війни євреїв Європи запалили сьогодні в Ужгороді на площі Фенцика біля пам’ятника жертвам Голокосту.

Вшанувати жертв Голокосту прийшли Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, заступник голови Закарпатської ОДА ВолодимирКолесніков, заступник голови Закарпатської обласної ради Петро Грицик, представники єврейської громади міста, небайдужі ужгородці.

Голова обласного благодійного фонду «Хесед Шпіра» Михайло Галін нагадав, що до Голокосту євреї складали другу за чисельністю національну громаду на Закарпатті. В Ужгороді їх проживало понад 30%, у Мукачеві – більше половини населення. Більшість закарпатських євреїв вивезли в концтабір Аушвіц, мало кому вдалося вижити.

«27 січня в усьому світі вшановують пам’ять жертв Голокосту. Ця дата – ще одне нагадування, застереження, що ніхто не може бути переслідуваний за расову приналежність, національність чи віросповідання. Не допустити повторення страшних подій ХХ століття – завдання для всіх сьогодні і в майбутньому», – сказав міський голова Богдан Андріїв.

Пам’ять жертв Голокосту сьогодні вшанували хвилиною мовчання. Головний рабин Ужгорода та Закарпаття Вільгельм Менахем-Мендель разом із представниками єврейської громади прочитали поминальну молитву. Згодом кожен бажаючий міг покласти символічні камінчики пам′яті, щоб вшанувати таким чином усіх загиблих за часів тоталітарних режимів.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання