Новини

В Ужгороді вперше вручили Орден Марії-Терезії

Сьогодні, 30 квітня, в Ужгороді вперше відбулося вручення почесного Ордену Марії Терезії з ініціативи засновників першого в Україні приватного скверу .  Саме із скверу Марії Терезії відкривається чудова оглядова панорама на головну окрасу міста – Кафедральний собор. Тут пройшла офіційна церемонія нагородження.  

Цього року кавалером Ордену названо відому ужгородку Олену Камінську – засновника, керівника, натхненника та головного ідеолога Студії Сучасного танцю "БЛІЦ". Відзнаку засновано родиною Панових.

Церемоніал нагородження здійснили Сергій Квіт, Міністр освіти і науки України таАлен Панов, фундатор скверу Марії Терезії. Яскравий сонячний день, позитивна аура присутніх та чудові виступи від колективу «БЛІЦ» ознаменували вдалий початок гарної ініціативи – нагороджувати достойних ужгородців, які вносять вагомий вклад у розвиток свого міста та Закарпаття. 

«Наші предки створили направду дуже класне, шармове, дійсно європейське місто з безліччю архітектурних пам’яток, з толерантністю до представників всіх національностей та релігій, як проживали тут упродовж століть. Що творимо ми з вами і що залишимо нащадкам?- розпочав урочистості Ален Панов. -  Напевно, сьогодні місто переживає не найкращу сторінку у своїй історії, а з іншого боку Ужгород – це люди, які в ньому живуть, які щоденною працею творять це місто.  Тому кожен з нас має шанс докластися до того, щоб ми бачили Ужгород таким, яким хочемо його бачити. Так виникла ідея створення громадянського руху «Ренесанс Ужгорода». За цей час здійснено  реставрацію історичної вілли кінця 18-го століття поруч із замком, створено перший в Україні приватний сквер Марії Терезії. І третя важлива ініціатива - створення ордену Марії Терезії. Мета -  ми маємо відзначити тих людей, які своєю працею роблять значний внесок у розвиток Ужгорода, з іменем яких ми можемо ототожнювати ці речі. Йдеться про кілька сфер: економіка і бізнес; виховання, освіта і наука; промоція Ужгорода та міжнародній арені та всередині країни; закладення основ у створення громадянського суспільства».

«Приємно взяти участь у такій події, - зазначив Сергій Квіт - я сам народився в Ужгороді, а моя донька хрестилася у Кафедральному соборі. Тому це знаменне місце для мене. Зауважу, що теперішні часи -  не найкращі часи, але не найгірші, тому що ми перемогли в Революції гідності і хочемо змінити країну на краще. Ми багато працюємо над цим. Такі ініціативи в Ужгороді -  вони дуже знаменні і не треба чекати, що хтось щось зробить, комусь доручить, треба робити самому».

За словами Алена Панова, щороку буде визначатися один кавалер Ордену Марії Терезії і щороку цей кавалер буде долучатися до людей, які братимуть участь у відборі переможця наступного року. «Цього року розглядалися 5 осіб, і всі вони були дуже достойні. Це патріоти міста, які роблять багато для Ужгорода, - додав Ален Панов. - Але одна особа серед обраних перемогла у трьох позиціях: виховання і освіти, просування Ужгорода на міжнародній арені та побудова громадянського суспільства.

Олена Камінська, цьогорічний кавалер Ордену Марії Терезії, щиро подякувала за визнання. «Колись відомі заможні, активні у громадському житті та політиці  люди робили значні фінансові та моральні внески у те, щоб суспільство розвивалося. Сьогодні ці традиції повертаються», - додала Олена Камінська. 

Завершення урочистостей стало святом для наймолодших учасників церемонії: діти насолоджувалися тротом від Валентина Штефаньо.

ССТ «БЛІЦ» протягом всього часу свого існування незмінно радує своїх глядачів танцювальними постановами за напрямами джаз, джаз-модерн, афро-джаз, контемпорарі данс, бродвейський джаз та хіп-хоп. Колектив неодноразово брав участь у фестивалях та конкурсах в Угорщині, Словаччині, Чехії, Польщі, Австрії, Болгарії, Росії, Білорусі, Туреччини, Італії та Іспанії, де завжди займав призові місця. ССТ «БЛІЦ»  – це невід’ємна частина сучасної історії Ужгорода, яка презентує дух, енергетику та силу міста над Ужем. Незмінним керівником та головним ідеологом студії ось уже 25 є Олена Камінська. Разом зі своїми підопічними ця талановита жінка гідно представляє Закарпаття у багатьох куточках земної кулі, покращуючи імідж нашого краю та підвищуючи освітній і культурний рівень сучасного покоління.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.