Новини

В Ужгороді вийшов перший номер словацької газети Slovenske Slovo

На Закарпатті видали першу періодичну газету для словацькомовних закарпатців. Це перше подібне видання за межами Словаччини. До того ж газету Slovenske Slovo зможуть читати й ті, хто розмовляє українською. Видання, засноване щодавноствореним об’єднанням Slovenska informacna agentciana Ukraine(SIAU), є двомовним, і виходитиме щомісяця.  

 

Про це на презентації газети в Ужгородському прес-клубі розповіла Світлана Пахомова, професор, завідувач кафедри словацької філології УжНУ. «Авторами статей є студенти-словакісти та студенти відділення журналістики, а також учні ЗОШ № 20 зі словацькою та українською  мовою навчання», -- повідомила Світлана Пахомова.

Головний редактор сигнального номера газети — Павло Чучка (молодший). Це 8-сторінкове, повноколірне щомісячне видання. Надалі газета буде багатомовною (словацька, українська, чеська). Тираж — 1000 прим.

Ерік Горват, голова товариства словацької інтелігенції наголосив, що це насамперед молодіжний проект. Його призначення – бути навчально-практичним виданням для професійного становлення  студентів-словакістів та студентів-журналістів.

Від імені Товариства словацької інтелігенції Закарпаття подана заявка-кошторис до уряду Словаччини для фінансування видання, підтримки сайту і Словацько-інформаційної агенції України. Проте наразі газета видана силами засновників.

Доповідачі висловили вдячність до допомогу у формуванні газети завідувачу кафедри журналістики, декану філологічного факультету УжНУ, професору Юрію Бідзілі.

Студентки IV курсу кафедри словацької філології УжНУ Олена Меденцій та Анна Макауз розповіли, що готували газету так, щоб вона була цікавою не тільки етнічним словакам, а й усім мешканцям Закарпаття, а також Києва, Рівного, Львова. Газета складається з різних рубрик (Культура, Наша освіта, Словаки в світі, Нове в законодавстві, Дитяча сторінка, Чаламада, Гуморіада тощо), які відображають культурно-суспільне та освітнє життя словацької громади Закарпаття. У подальших планах — розширення зв’язків та інформаційна співпраця з відомими у Словаччині друкованими органами (Zivot, Plus 7 dni, Korzar, Vychodoslovenske novyny) та телевізійними каналами (TV Zenplin, TV Markiza, TV Joj) а також стажування членів редакційної колегії, авторів газети у словацьких мас-медіа.

 

Довідка. Мета об’єднання Slovenska informacna agentcia na Ukraine (SIAU) -  систематизувати новини та інформувати громадян про культурно-соціальні події в житті словацької громади в Україні та за її межами. Висвітленню цієї інформації сприятиме і видання щоквартального журналу «Casopis Slovakov». 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.