В Ужгороді відроджують улюблене радянське хобі

В Ужгороді відроджують улюблене радянське хобі

Ужгород може стати містом, де можна буде побачити і придбати рибок, яких бачили тільки в енциклопедії. Вже 1 квітня у провулку Гірчичне зерно відкривається найбільший  за кількістю представлених різновидів риб у Західній Україні акваріумний салон «Немо». На площі 30 квадратних метрів розміститься у кілька ярусів 65 акваріумів, у яких спочатку буде представлено близько 150 видів декоративних риб. Незабаром видове різноманіття буде доведено до 200 видів рибок.

 

Про це на прес-конфереції в Ужгородському прес-клубі розповів Сергій Кіш, акваріуміст з 23-річним стажем, засновник Акваклубу 1990. За його словами, протягом останніх трьох років відчутно збільшилось захоплення акваріумістикою. «Можна відзначити періоди спаду інтересу, це 1990-95 роки, а також 2003-2005 рр. До речі після економічної кризи 2008 року багато хто повернувся до свого хобі і почав розводити рибок», - каже Сергій Кіш. За словами спеціаліста, у різні періоди міняються і «смаки» покупців. До прикладу, у середині 90-их -- 2000 рр..- популярними були яскраві риби, наприкінці епохи СРСР –  екземпляри «азійського походження». «Раніше місцем, де можна було придбати рибок, був базар. Пригадую, як діти вже у пів восьмої ранку шикувались за рибками і розкуповували все, -- каже Сергій Кіш, - зараз комп’ютеризація бере своє».

«Акваріумістика – це надзвичайно захоплююче та доступне заняття. І не складне,- каже Олександр Геревич, директор Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді – Був деякий період занепаду у цій справі, але нині ринок наводнився надзвичайно різноманітними і цікавими видами». За словами Олександра Геревича, рибки приваблюють дітей та дорослих тим, що за ними можна годинами спостерігати, знімати психологічні стреси, вивчати ціле життя в окремій замкнутій системі. Прихильників домашніх акваріумів надалі тільки більшатиме, переконаний керівник закарпатських юннатів.

Хоча на старті таке хобі потребує капіталовкладень, надалі ж більше потрібні увага та турбота про «мешканців» водного світу, кажуть фахівці. Радять починати з риб з більш простіших рибок, зокрема гупі, мечоносців або тих, що водяться у водоймах місцевості. За словами Сергія Кіша, навіть найпростіші гупі нині не ті, що були з десяток років тому. Їхнім різновидам не має кінця-краю, можна точно підрахувати понад 100. Те саме стосується популярних ще з часів СРСР скалярій, який тоді було 5-6 видів. Сьогодні їх не менше 30-ти. Вартість рибинок нині становить від 2 грн. за звичайну гупі, від 7-9 грн. за більш екзотичні екземпляри.

Сергій Кіш зауважив, що кілька років тому в Ужгороді мали намір активно просувати також морську акваріумістику (окремий напрям поряд з прісноводною). Проте таке хобі занадто складне, необхідно дотримуватись ряду вимог. Західна Україна не може похвалитися такими можливостями на відміну від Києва, Одеси, Запоріжжя.

Організатори мають намір створити при салоні «Немо» також клуб спілкування відданих справі акваріумістів та нових прихильників цього хобі. Акваклуб вже роками тісно співпрацює із Закарпатським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді, нове місце зустрічі акваріумістів, за словами доповідачів, приверне увагу закарпатців до цього цікавого заняття ще більше.

 

 

 

 

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання