Новини

В Ужгороді відкрили фестиваль "Інтерлялька-2015"

Сьогодні площа Театральна в Ужгороді, як ніколи відповідала своїй назві – декілька годин поспіль у середмісті відбувались видовищні заходи з нагоди відкриття ювілейного 15-го Міжнародного фестивалю театрів для дітей "Інтерлялька".

Варто нагадати, що цьогоріч у дійстві бере участь більше 10-ти театральних колективів із Болгарії, Угорщини, Словаччини й України. Як позитив цьогорічного фесту, головний режисер Закарпатського академічного обласного театру ляльок відзначає помітну участь молоді – студентів театральних вишів, котрі з молодечим запалом та вибуховим креативом готують постановки і вельми обнадіюють. Примітною особливістю 15-ої "Інтерляльки" Наталя Орєшнікова також називає вражаючу різноманітність репертуару, що зацікавить не лише малого, а й дорослого глядача. Так, уже завтра, 2 жовтня, закарпатцям покажуть виставу "Щуролов" від Кошицького театру ляльок (Словаччина). Це одна з "родзинок" фестивалю, кількість глядачів якої – обмежена, позаяк під час дійства не тільки актори, а й глядачі перебуватимуть на сцені.   

Нині ж учасники фесту вже відіграли 4 вистави та розважили містян під час урочистого відкриття фестивалю, участь у якому взяли і представники влади області й Ужгорода, очільники культури Закарпаття, організатори та члени журі фестивалю. У своїх виступах вони відзначили високий рівень свята, що прославило Ужгород як театральне місто не лише в Україні, а й закордоном. Зокрема, цим слід завдячувати директорові фесту – заслуженому працівнику кульури України Олександру Туряниці. Діяч не зміг завітати на відкриття свята, проте колеги неодмінно передадуть батькові "Інтерляльки" дружні слова подяки від голови журі – професора, завкафедрою акторського мистецтва та режисури театру ляльок Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім.Карпенка-Карого Леоніда Попова, а ще – почесну грамоту обласної ради за вагомий внесок у розвиток культури і театрального мистецтва Закарпаття. 

Також, керівники краю наголосили на важливості проведення такого свята, адже на тлі сучасних подій в Україні, що може бути більш життєствердним і надихаючим, ніж дитячі посмішки?

2 та 3 жовтня закарпатські глядачі ще матимуть можливість побачити вистави від провідних театрів Івано-Франківська, Чернівців, Києва, Харкова та гостів із Кошице (Словаччина) і Будапешта (Угорщина), - повідомляє Управління культури Закарпатської ОДА.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.