В Ужгороді відбувся показ фільму угорської режисерки «Жінка в полоні»

В Ужгороді відбувся показ фільму угорської режисерки «Жінка в полоні»

У Мистецькому центрі «Галерея ІЛЬКО» в рамках XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбувся показ фільму угорської режисерки Бернадетт Тузи-Ріттер «Жінка в полоні».

«Жінка в полоні» – це фільм про Маріш, 52-річну угорку, яка служить одній родині вже десятиліття, працюючи по 20 годин на день без оплати. Її гнобителі відібрали в неї документи, і їй не можна виходити з дому без дозволу. З нею поводяться як з твариною: годують недоїдками і не надають ліжка для сну. Маріш проводить дні зі страхом у серці, але мріє про те, щоб повернути собі своє життя. Присутність камери допомагає їй усвідомити, що вона – не одна. Вона починає проявляти довіру. Після двох років зйомок вона збирається з духом і розказує про свій план: «Я втечу». У фільмі простежений героїчний шлях Маріш назад до свободи (http://travelling.docudays.ua/event/891/)

Після показу відбулася дискусія про протидію торгівлі людьми за участі експертки, голови Закарпатської громадської жіночої організації «Веста» Інни Сабадош. До дискусії приєдналися Василь Савчин, який відповідає за процедуру встановлення статусу особи, що постраждала від торгівлі людьми департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА та Наталія Різак, адвокатка, яка в досудовому розслідуванні та судовому провадженні захищає інтереси потерпілих від торгівлі людьми осіб.  Модерувала дискусію адвокатка БО «Комітет медичної допомоги в Закарпатті».

Присутніх на показі глядачів цікавили питання масштабів та географії торгівлі людьми, куди можна звернутися у випадку, якщо людина постраждала і потребує допомоги, види допомоги, які можна отримати. Інна Сабадош поінформувала, що іноземці, які перебувають в Україні та українці, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з-за кордону можуть отримати якісну консультацію, зателефонувавши на національну безкоштовну гарячу лінію з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527. У випадку, якщо людина постраждала і потребує допомоги, консультант гарячої лінії направить таку людину до відповідних організацій і установ, де вона зможе отримати належну допомогу – консультування, супровід в медичні установи, психологічну, юридичну допомогу та інші види допомоги в залежності від кожної окремо взятої ситуації. Василь Савчин розповів як на практиці проходить процедура отримання статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, а також наголосив, що в кожній такій ситуації чітко зберігається конфіденційність інформації, і якщо людина не бажає звертатися до правоохоронних органів, ніхто не може змусити її це робити.  

Адвокатка Наталія Різак наголосила, що в Україні змінилося законодавство з питань протидії торгівлі людьми, воно є досить прогресивним і в кожному відділку поліції чітко знають як реагувати на такі повідомлення, - вони оперативно фіксуються і відкриваються кримінальні провадження. Однак, на практиці доводиться стикатися з наступними проблемами – люди, які постраждали від торгівлі людьми є наляканими, бояться публічного розголосу і часто змінюють покази або відмовляються від показів, що призводить до затягування процесу досудового розслідування та судового провадження. До затягування призводить також погане матеріальне забезпечення поліції в віддалених регіонах.  

Окремо обговорили психологічний стан людини, яка перебуває в рабстві на прикладі головної героїні Маріш. Інна Сабадош розповіла, що часто люди, які постраждали від торгівлі людьми не ідентифікують себе як жертви, вони покірно сприймають ситуацію і довго не наважуються на втечу. Тому, такій людині дуже важливо, щоб хтось був поруч та підтримав.

Присутні на показі глядачі також мали змогу отримати цікаві інформаційні матеріали з питань протидії торгівлі людьми. 

Інформацію про інші заходи XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в Ужгороді можна знайти за посиланням https://www.facebook.com/docudaysuzh/

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання