Новини

В Ужгороді відбувся Марафон написання листів

13 грудня у Закарпатській обласній бібліотеці ім.Ф.Потушняка вперше пройшов Марафон написання листів - наймасштабніша правозахисна кампанія Amnesty International.

Марафон написання листів - це глобальна та щорічна кампанія, що присвячена Дню прав людини (10 грудня) та проходить у понад 200 країнах світу. Щороку за допомогою Марафону звільняють несправедливо засуджених, змінюють репресивні закони та допомагають жертвам порушень прав людини не здаватись.

Марафон написання листів-2016 триває в Україні з 19 листопада до 20 грудня та відбуватиметься у більш як 24 населених пунктах від Закарпаття до Донецької та Луганської областей.

Цього року одним з героїв українського Марафону став Ервін Ібрагімов, кримськотатарський активіст, викрадений у травні 2016 року у Криму. Відтоді його місце перебування невідоме, а де-факто влада Криму не проводить ефективного розслідування.

Ужгород також  долучився до такої масштабної правозахисної акції. В читальному залі головної книгозбірні краю ужгородці не тільки писали листи, а й підписували петиції на допомогу несправедливо ув'язнених людей з цілого світу. Як зазначила кординаторка та організзаторка ужгородського марафону Віталіна Коваль: «Хотілось аби в таких акціях приймало участь якомога більше людей. Адже разом ми можемо реально вплинути на долю цих людей і допомогти їм, навіть пролобіювати відповідні закони на законодавчому рівні».

До слова, хто не зміг відвідати марафон і написати листа чи підписати петицію, то може це зробити в обласній бібліотеці (пр.Свободи, 16, 3-й поверх)
до 15 грудня, - пише Євгенія Напуда , завідувачка відділом обслуговування Закарпатської ОУНБ ім. Ф.Потушняка 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.