В Ужгороді відбулося засідання протиепізоотичної комісії

В Ужгороді відбулося засідання протиепізоотичної комісії

Сьогодні, 6 лютого, відбулося позачергове засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ужгородській міській раді щодо протидії високопатогенному грипу птиці та африканській чумі свиней.
Для убезпечення від високопатогенного грипу птиці члени комісії прийняли рішення провести в Ужгороді роз’яснювальну роботу щодо профілактики цього захворювання серед населення та власників декоративної птиці. Буде посилено контроль за дотриманням законодавства при переміщенні та реалізації живих тварин, птиці та продукції тваринного походження. Протидіятимуть і торгівлі продуктами тваринного походження, зокрема продажу м’яса птиці, свинини у невстановлених місцях та на стихійних ринках.
Довідково. Грип птиці (у просторіччі ще – чума птиці) – гостре вірусне захворювання, яке характеризується ураженням органів травної та дихальної систем і високою смертністю (80-100% протягом перших двох днів). Поширюється здебільшого повітряно-крапельним та аліментарним (через корм) шляхами. Небезпечне і для людей.
Африканська чума свиней входить до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин та списку інфекційних та інвазійних хвороб тварин, який затверджено Міжнародним епізоотичним бюро. На Закарпатті захворювання фіксували на початку 2019 року, повідомляє пресслужба Ужгродської міської ради 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання