В Ужгороді вчителі 9-ї школи розповіли, що трапилося під час уроків

За словами керівників та педагогів школи, у якій сьогодні стався інцидент, після 3-го уроку, коридорами з першого поверху поширився їдкий запах, диму не було. Учні і вчителі відчули першіння в горлі, сльозотечу, тому всіх учнів буквально протягом 5 хвилин вивели у двір. Викликали швидку, поліцію та рятувальників. Вчителі кажуть, що причиною такого випадку стало, скоріш за все, те, що хтось вирішив пожартувати. Поліція вже провела бесіду із двома неповнолітніми підозрюваними та їхніми батьками.

Про це йшлося під час вечірнього  засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) у зв’язку з інцидентом, який стався сьогодні у ЗОШ №9.

Одна із заступників директора школи, оскільки керівник вже кілька днів перебуває на лікарняному, на засіданні комісії розповіла хронологію подій. За її словами, після 3-го уроку, коридорами з першого поверху поширився їдкий запах, однак диму не було. Учні і вчителі відчули першіння в горлі, сльозотечу, тому всіх 534 учнів буквально протягом 5 хвилин вивели у двір навчального закладу. Паралельно з цим викликали рятувальників, поліцію, «швидку», газову службу. Педагог відзначила, що всі прибули дуже оперативно, за 5-8 хвилин. На час приїзду фахівців запах майже вивітрився, оскільки першочергово відкрили в приміщеннях вікна.
Вчителі провели загальношкільну лінійку, пояснили дітям, що панікувати немає підстав. І хоч запаху в класах уже практично не було, вирішили не ризикувати здоров’ям дітей та відпустили їх додому. Медсестра і класний керівник 10 класу супроводжувати дітей, які скаржилися на погане самопочуття, на «швидких» у лікарню.

Згодом класні керівники телефонували батькам із проханням з’ясувати, як почуваються діти, які пішли додому, просили при найменшому занепокоєнні звернутися до медиків. Ще кілька педагогів пішли в лікарню перевірити, як почуваються госпіталізовані діти.

Відтак вчителі провели нараду, з’ясовували, що ж і як могло статися і про це повідомили на засіданні комісії: «Певно, хтось вирішив так «пожартувати», не думаючи про наслідки. Навряд чи хтось це зробив зі злого умислу, не було потреби зривати уроки, далі в багатьох класах були фізкультура, трудове навчання та інші «легкі» предмети. За попередньою інформацією, але вона наразі не підтверджена, це зробили учень нашої школи та ще один, який прийшов у заклад».

Як поінформував начальник відділу охорони здоров’я Ужгородської міської ради Василь Решетар, у 3 із 11 попередньо госпіталізованих у міську дитячу лікарню учнів були більш виражені симптоми отруєння, їх помістили у відділення інтенсивної терапії. Одразу після огляду лікарів стало зрозуміло, що загрози для життя немає. Пізніше в лікарню прибули ще двоє дітей, яких привели рідні. Зараз уже немає і загрози здоров’ю школярів, їх стан оперативно і швидко поліпшувався, але щоб перестрахуватися, щоб раптом не виникли якісь віддалені наслідки, прийнято рішення залишити їх під наглядом медиків у лікарні до завтра.

За словами представника поліції, наразі затримано двох осіб, один із яких обґрунтовано підозрюється у злочині, який визначається однією з частин статті 296 Кримінального кодексу України. Дітей опитували в присутності і батьків, і педагогів.

На засіданні комісії ТЕБ та НС констатували, що наразі речовина, яка поширювалася в приміщенні школи, невідома. Подію, відповідно до відомчого класифікатора, визначено як «надзвичайна ситуація» (код 2.37). У протоколі засідання комісії визначать заходи, які потрібно провести для недопущення подібних випадків. Завтра на нараді керівників шкіл вкотре наголосять, як діяти, проводити роз’яснювальну роботу з дітьми і батьками. Обговорили також питання встановлення камер спостереження в освітніх закладах, при цьому зазначалося, що неодноразово з цим не погоджувалися батьки, мовляв, це ущемлення прав дітей.

Заступник міського голови Василь Гомонай подякував педагогам школи за оперативні і злагоджені дії, турботу насамперед про здоров’я дітей. 
В.о. міського голови, заступник міського голови Ігор Фартушок наголосив, що всім потрібно зробити висновки з цього інциденту і жорстко покарати винних, відповідальність повинні понести і батьки, чиї діти це зробили, - повідомляє прес-служба Ужгородської міської ради. 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання