Новини

В Ужгороді у середу відбудеться суд у справі побудови курорту на Свидовці

У середу, 25 травня, у Закарпатському окружному адміністративному суді відбудеться судове засідання у справі Свидовця.


Суть справи – визнання незаконними та скасування розпоряджень Тячівської та Рахівської РДА щодо затвердження детального плану територій для побудови гірськолижного курорту на Свидовці.

Нагадаємо, у вересні 2021 року Верховний суд скасував рішення попередніх інстанцій стосовно будівництва гірськолижного мега-курорту на Свидовці та відправив справу знову на розгляд Закарпатського окружного адміністративного суду.

Про плани побудувати на Свидовці гірськолижний курорт стало відомо ще у 2016 році. Тодішній голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль повідомив про домовленості із власниками «Буковелю» щодо продовження курорту на територію Закарпаття. Згідно з озвученими планами, це мав бути гірськолижний курорт «Свидовець», втричі більший за сам «Буковель». Планувалося, що на території гірського масиву побудують 60 готелів, 120 ресторанів, а також фітнес-центри, магазини, банки, багаторівневі парковки для автомобілів та навіть приватний аеродром.

Проти будівництва мега-курорту виступали екологи, природоохоронці та місцеві мешканці, які обурювалися планами збудувати гігантський курорт на Свидовці. Крім того, юристи-екологи неодноразово заявляли, що ні громаді, ні активістам забудовники не дали можливості належно ознайомитися із детальними планами територій для будівництва курорту. Активісти руху Free Svydovets також заявляли, що громадські слухання у селах, дотичних до місцевості, де запланований курорт, були проведені із порушеннями, а детальні плани території курорту не доступні громадськості й понині.

Дата, час судового засідання: 25.05.2022, 13:30.

Місце: Закарпатський окружний адміністративний суд (м. Ужгород, вул. Загорська, 30).

Судді: Зоя Плеханова, Дмитро Іванчулинець, Павло Микуляк.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.