В Ужгороді у лікарні померла молода жінка, попередньо – від енцефаліту

Сьогодні, 27 квітня, в соціальних мережах та електронних ЗМІ з посиланням на сторінку одного з дописувачів, була поширена інформація щодо смерті в обласній клінічній інфекційній лікарні від ботулізму 30-річної пацієнтки.

Як повідомив головний лікар ОКІЛ Михайло Поляк молода жінка померла внаслідок нейротоксикоза, до якогоза попередніми висновкамимедиків, міг призвести  енцефаліт. Озвучений попередньо у ЗМІ діагноз  - «ботулізм» - ні клінічно ні лабораторно не підтверджено.    

Із анамнезу захворювання відомо, що перші гострі ознаки хвороби у пацієнтки з’явилися 22 квітня (блювота, підвищення температури до 39оС, туман перед очима). Наступного дня до симптомів приєдналося послаблене випорожнення (2 рази). Стан жінки погіршився і каретою швидкої медичної допомоги 23 квітня о 22.50 вона була госпіталізована до Воловецької районної лікарні. Зі слів хворої  відомо, що 18 квітня вживала ковбасу, яку їли ще 6 осіб, а 20 квітня – мариновані гриби домашнього приготування. У всіх, хто вживав ці продукти ознак захворювань не зафіксовано.

Після консультації в районній лікарні інфекціоністом, неврологом, окулістом та надання медичної допомоги і з діагнозом «Ботулізм? Гастро-ентероколіт невстановленої етіології. Гіпертермічний та інтоксикаційний синдром. Офтальмоплегічний синдром?» пацієнтка була скерована в ОКІЛ. Хвора доставлена каретою ШМД та госпіталізована на стаціонарне лікування в ОКІЛ 24 квітня о 19.00.

 При поступленні в ОКІЛ  госпіталізована у відділення інтенсивної терапії у важкому стані. В закладі пацієнтку оглянули ургентні обласні спеціалісти: інфекціоніст, окуліст, невролог. На основі даних анамнезу, скарг та об’єктивного обстеження у хворої консилярно був встановлений діагноз: «Енцефаліт? Нейротоксикоз. Кишковий синдром».

Пацієнтці був наданий весь необхідний обсяг медичної допомоги, однак врятувати життя молодої жінки було вже неможливо.

Остаточний діагноз буде встановлено після повного комплексу лабораторних та гістологічних обстежень, - повідомляє Обласний центр здоров'я. 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання