В Ужгороді триватимуть словацькі наукові читання

13 лютого в Ужгороді триватимуть Ужгородські словацькі наукові читання на тему «Громадянські структури, інтелігенція, студентство в Словаччині та в Україні: історичні паралелі, сучасні ролі і взаємодія».
Організовують захід Науково-дослідний інститут Центральної Європи, кафедра політології і державного управління Ужгородського національного університету (директор і завідувач – Мирослава Лендьел), Регіональний філіал Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгороді (директор Світлана Мітряєва), Українсько-словацький центр транскордонного співробітництва «Карпати» (директор Вадим Пилипенко) за сприяння Почесного Консула Словацької Республіки в м. Великий Березний Олега Адамчука.

Метою заходує формування історичної ретроспективи (1990-2013 рр.) та обговорення сучасних альтернатив розвитку українського та словацького суспільств в процесі їх трансформації, зумовлених, насамперед, роллю різних громадських акторів та соціальних груп.

        Формат заходупередбачає виступи українських та словацьких вчених-політологів, соціологів, економістів, юристів та істориків з визначених питань, проведення фахової дискусії, формування рольових сценаріїв з питань, які винесені на обговорення:

-         Громадянські структури, ініціативи, лідери як актори і автори суспільної діяльності і проектів;

-         Церква (и) як моральний суспільний авторитет (и);

-         Інтелігенція (творча, наукова, університетська…) як творець і/чи систематизатор гасел, смислів, сценаріїв розвитку суспільства;

-         Студентство як cолідарна соціальна група;

-         Взаємодія на міждержавному, регіональному та транскордонному рівнях між неурядовими організаціями, цільовими групами, громадянами в цілому.

Особлива увага буде приділена використанню досвіду Словацької Республікиу застосуванні інструментів суспільного діалогу та політичної консолідації, а також співробітництву двох країн у сфері освіти, гуманітарних контактів, гармонізації міжетнічних взаємин та лібералізації візового режиму.

В заході візьмуть участь Генеральний консул Словацької Республіки в м. Ужгороді, Почесний консул в м. Великий Березний, представники наукових та експертних кіл України та Словацької Республіки.

Матеріали Ужгородських словацьких наукових читань будуть опубліковані окремим виданням та представлені широкому колу науковців та громадськості краю.

Місце проведення: Конференц-зал Науково-навчального центру суспільно-політичних досліджень Ужгородського національного університету (м. Ужгород, вул. Корятовича, 5).

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання