Новини

В Ужгороді створили маніфест проти домашнього насильства

Створення унікального маніфесту проти домашнього насильства – перша з цілої низки акцій, які відбудуться в Ужгороді упродовж загальноукраїнської кампанії «16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства».


Сьогодні в Ужгороді на площі Театральній усім перехожим пропонували на спеціально встановленому помаранчевому банері написати свої меседжі проти домашнього насильства, побажання постраждалим і заклики викорінити проблему.

Працівники міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, департаменту соціальної політики Ужгородської міськради  пояснювали, що ці написи  використають для соціальної реклами проти домашнього насильства, роздавали інформаційні матеріали. Завтра UNFPA Україна проведе розіграш серед дописів про цю подію у соцмережах і 3 переможці з кожного міста отримають пакунок із брендованою продукцією кампанії протидії насильству.

Такі акції сьогодні, у день старту загальноукраїнської кампанії, проходять у містах-партнерах UNFPA Україна, учасниках проєкту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства», серед яких і Ужгород.

«16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства» – щороку проводиться у багатьох країнах світу. Вона починається 25 листопада, з Міжнародного дня ліквідації насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня – Дня прав людини, у цей час відзначаються також Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду, вшанування їхньої людської гідності і попередження цих злочинів, Міжнародний День людей з інвалідністю та ще кілька.

Перед  акцією на площі Театральній у  сесійній залі Ужгородської міськради представники міської координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання, протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми  обговорили особливості цьогорічних заходів в Ужгороді під час акції «16 днів проти насильства».

Відсьогодні і до 10 грудня в Ужгороді будуть також покази відеофільмів та соціальних роликів із прав людини, уроки-тренінги, круглі столи та тренінги для батьків в освітніх закладах, фотовиставки, лекції, флешмоби тощо.

Ужгородська міськрада 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.