В Ужгороді стартує ХІ Мандрівний фестиваль документального кіно Docudays UA

В Ужгороді стартує ХІ Мандрівний фестиваль документального кіно Docudays UA

Фестиваль на Закарпатті відбуватиметься у два етапи – 10-14 та 21-30 листопада. Якщо перший етап зорієнтований переважно на студентів, то другий – передбачено для ужгородського загалу. Невипадково він розпочинається 21 листопада зі стрічки «Євромайдан. Чорновий монтаж». Саме у річницю української Революції Гідності організатори презентують у Виставковому центрі «ILKO» альманах, що створювався протягом трьох місяців на Київському Майдані. У рамках фестивалю буде відкрита також фотовиставка київського фотографа-документаліста Олександра Глядєлова, присвячена подіям на Майдані.

 Марія Менджул, директор ГО КАПЛ «Вестед», доцент кафедри міжнародного приватного права, правосуддя і адвокатури факультету європейського права і правознавства УжНУ розповіла, що Закарпаття вже вдруге приймає міжнародний мандрівний фестиваль. Загалом фестиваль вже відбувається водинадцяте. «Триватимуть кінопокази з 10 до 30 листопада, - повідомила Марія Менджул. - Організатори на Закарпатті: КАПЛ «Вестед», БО «Комітет Медичної Допомоги», факультет європейського права і правознавства УжНУ, управління освіти Ужгородської міськради та інші партнери.

Відкривати і закривати фестиваль будемо фільмом «Євромайдан. Чорновий монтаж». Крім цього епохального фільму будемо мати можливість показати закарпатцям стрічку «Путінські ігри», який відображає як організовувалася Сочинська олімпіада в Росії, фільм «Амосов – Сторіччя»,  «Життя в раю – нелегали по сусідству», «Таксі для двох», «Йоанна», «Содік» та багато інших».  Стартує фестиваль показом фільму «Євромайдан. Чорновий варіант» 10 листопада у великому залі ректорату УжНУ.

Марія Симкович, методист управління освіти з виховної роботи Ужгородської міської ради додала, що цього року показ фільмів фестивалю пройде також на базі п’яти ужгородських шкіл. Після фільмів відбудеться круглий стіл з обговоренням стрічок, куди долучаться волонтери, члени оргкомітету.  «У рамках фестивалю ми також організували конкурс «Права людини очима дітей», до якого запрошуються діти від 6 до 18 років. Вони повинні надіслати у різній формі оповідання, казки, нариси, малюнки до теми,- каже Марія Симкович. - 13 листопада на базі ЗОШ №10 відбудеться фотовиставка творчих робіт, яка відтак мандруватиме всіма навчальними закладами міста».

Наталія Кабацій, директор Благодійної організації «Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті» розповіла, що основною цьогорічною темою фестивалю є «Ідеорупція». Цей новотвір від команди фестивалю розглядає корупцію як явище, настільки руйнівне для суспільства, що тільки масовий спротив громадян здатен здійснити доленосні зміни в країні. «Ми говоритимемо про корупцію як тотальне порушення прав людини – права доступу до інформації, права на справедливий суд, права на свободу слова та багатьох інших свобод, - каже Наталія Кабацій. - Після кожного кінопоказу ми традиційно запрошуємо глядачів на обговорення фільмів і тематичні дискусії про права людини в Україні з відомими правозахисниками, діячами культури та митцями, серед яких фотограф Олександр Глядєлов, правозахисник Максим Буткевич, художник Олекса Ман та багато інших».

Цього року організатори вирішили також розширити географію показів фільмів на Закарпатті. У Тячеві, центрі «Парасолька» відбудеться показ фільму  «Особлива потреба», головним героєм якого є молода людина- аутист.  

 Надія Данч, організатор Docudays UA від Благодійної організації «Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті» підкреслила, що  Docudays UA - це некомерційний і неполітичний фестиваль.  Вхід на всі покази безкоштовний. «Спочатку було велике питання, чи буде проводитися фестиваль цього року, - каже Надія Данч. – Але саме цього року фестиваль побив всі глядацькі рекорди. Аншлаг був на фільмі «Євромайдан. Чорновий монтаж» - це  альманах 3-місячної революції від молодих режисерів, які подали на фестиваль свої роботи - найгарячіші кадри, які показують всі події від початку протестів та закінчуються об’єднанням нації».

 Анжеліка Клайзнер, БО«Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті», зазначила, що фільми фестивалю варто не просто дивитися, а й думати, аналізувати і діяти.  Вона також нагадала, що Docudays UA співпрацює з багатьма фестивалями по всьому світу та мистецькими організаціями, і бренд фестивалю заборонено використовувати для інших акцій, у тому числі і політичних.  «Щороку Docudays UA проводиться суворий відбір регіональних партнерів для фестивалю і слідкує за тим, щоб фільми не використовувалися для інших цілей і не копіювалися», - каже Анжеліка Клайзнер.

Крім того, 24 листопада в офісі БО «Комітет медичної допомоги» (Корятовича, 2/10) відбудеться семінар-тренінг о 14.00 на тему «Україна: мова ворожнечі, часи війни». Йтиметься про журналістську етику і  як саме висвітл.ювати теми війни та переселенців.

Організатори фестивалю: Українська Гельсінська спілка з прав людини, громадська організація «Південь», Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я, громадська організація «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв». ХІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається в Україні за підтримки уряду Швеції.

Партнери: Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини, фестиваль Movie that Matter.  На Закарпатті партнерами ХІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA є БО "Комітет медичної допомоги в Закарпатті", ГО «Карпатське Агенство Прав Людини «Вестед», факультет європейського права та правознавства ДВНЗ «УжНУ» та інші місцеві партнери. Докладніше програму регіональних переглядів можна дізнатися на офіційній сторінці Мандрівного фестивалю http://traveling.docudays.org.ua/

Вхід на всі кінопокази – вільний.

Програма фестивалю:

10 листопада 2014 р. з 14.30 по 18.00

Місце проведення: Ужгородський національний університет, м. Ужгород, пл. Народна 3., великий зал.

Показ фільмів: «Євромайдан. Чорновий монтаж», «Путінські ігри», «Нові герої» – «Херсонщина прикордонна»

11 листопада 2014 р. з 14.30 по 18.00

Місце проведення: факультет європейського права та правознавства ДВНЗ "УжНУ", м. Ужгород, вул. Заньковецької 89,б., конференц-зал.

Показ фільмів: «Євромайдан. Чорновий монтаж», «Помаранчева зима», «Життя в раю – нелегали по сусідству»

12-13 листопада 2014 р. показ для школярів у школах м. Ужгорода.

Показ фільмів: «Амосов – Сторіччя», «Ліза, ходи додому!», «Таксі для двох», «Йоанна», «Содік»,
14 листопада 2014 р. з 13.00 по 16.00

Місце проведення:  факультет європейського права та правознавства ДВНЗ "УжНУ", м. Ужгород, вул. Заньковецької 89,б., читальний зал бібліотеки.

Показ фільмів: «Pussy проти Путіна», «Зона без вогню: Убивчі поля Шрі-Ланки»

22 листопада о 19:00

Місце проведення: Закарпатський Академічний обласний театр ляльок "Бавка", площа Театральна, 8

Показ фільму «День шахтаря». 

23 листопада о 18:00

Місце проведення:  виставковий центр «ILKO»,вул. Кошицька, 28

Відкриття фото-виставки Олександра Глядєлова, присвяченої подіям на Майдані у 2013-2014 рр.

Показ фільму  о 19:00 «Євромайдан. Чорновий монтаж». 

23 листопада о 19:00

Місце проведення: виставковий центр «ILKO», вул. Кошицька, 28

Показ фільму «Хворісукалюди».

24 листопада о 19:00

Місце проведення: Закарпатський обласний Будинок культури профспілок, вул Руська,3 

Показ фільму «Нелегали по сусідству». 

27 листопада

Місце проведення: Філія Вільшанського дитячого будинку інтернату - Центр Парасолька м.Тячів

Показ фільму «Особлива потреба».

29 листопада о 19:00

Місце проведення : Закарпатський обласний Будинок культури профспілок, вул Руська,3

Показ фільму ""Путінські ігри". 

30 листопада 0 18:00

Місце проведення: Театральна площа

Показ фільму  «Євромайдан. Чорновий монтаж».

Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві. Організатори фестивалю: Українська Гельсінська спілка з прав людини, громадська організація «Південь», Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я, громадська організація «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв». У 2014 році ХІ Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувається в Україні за підтримки уряду Швеції. Цьогорічний фестиваль у Києві відвідали 38 200 глядачів.

Щоосени Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази тривають з жовтня до грудня (включно). У 2013 році Мандрівний Docudays UA відвідав 231 місто й містечко у 23 регіонах України, Крим, міста Севастополь і Київ. Впродовж жовтня-грудня 2014 року світові шедеври сучасної документалістики зможуть побачити мешканці Вінниці, Дніпропетровська, Києва, Кривого Рогу, Львова, Закарпаття, Запоріжжя, Житомира, Тернополя, Миколаєва, Полтави, Сум, Чернігова, Харкова, Херсона, Донецької області, АР Криму – усього більш ніж 230 міст і містечок України. Партнерами фестивалю в регіонах України є 46 провідних молодіжних, громадських і правозахисних організацій. У Закарпатті партнерами ХІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA є БО «Комітет медичної допомоги в Закарпатті», ГО «Карпатське Агенство Прав Людини «Вестед», факультет європейського права та правознавства ДВНЗ «УжНУ» та інші місцеві партнери.

Стежте за новинами на веб-ресурсах фестивалю: www.docudays.org.ua , http://www.facebook.com/DocudaysUA , twitter.com/DocudaysUA , а також БО «Комітет медичної допомоги в Закарпатті: www.cam-z.org , https://www.facebook.com/groups/camzua/ , http://vk.com/event62307747 .

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання