В Ужгороді розпочинається Міжнародний фестиваль органної музики

В Ужгороді розпочинається Міжнародний фестиваль органної музики

В Ужгороді, у Закарпатській обласній філармонії,  19 вересня стартує 11-й Міжнародний фестиваль органної музики ім.Наталії Висіч.

Як розповіла Вікторія Свалявчик-Цанько, диригент симфонічного оркестру обласної філармонії, заслужена артистка України, перший фестиваль відбувся у 2008 році. Його відкривали з НаталієюВисіч, ініціаторкою та натхненницею фесту, солісткою-органісткою філармонії, заслуженою артисткою України. У 2015 році фестивалю було присвоєно її ім’я. «Щоосені Закарпатська обласна філармонія стає місцем зустрічі учасників і шанувальників Міжнародного фестивалю органної музики імені Наталії Висіч, - каже Вікторія Свалявчик-Цанько. - У рамках цьогорічного свята відбудуться  представлять п’ять різноманітних концертних програм за участі музикантів з Ужгорода, Одеси, Хмельницького, Києва, а також Угорщини».

«Концерти побудовані так, що на кожному з них звучатиме інший інструмент, -  коментує Агнеса Бачинська-Марошан, художній керівник філармонії. - Крім органу зі сцени звучатимуть саксофон, флейта, скрипка, фортепіано, труба, а деякі із солістів виступлять у супроводі симфонічного та естрадно-духового оркестрів філармонії. Орган буде задіяний у різних жанрах». Відкривається фестиваль 19 вересня о 18.30 з програми «PureFrance» (Катерина Гажо (орган, м.Ужгород), Ксенія Гусєва (фортепіано, м.Київ), симфонічний оркестр Закарпатської обласної філармонії з програмою творів Ф.Пуленка).

Цього року у фестивалі беруть участь угорські музиканти. За словами Агнеси Бачинської-Марошан, 23 вересня на фестиваль студенти з Будапештської академії ім. Ференца Ліста у супроводі трубача КевгазіОтілли, який виступав з відомими колективами. 26 вересня виступатиме відоме джазове тріо Олексія Петухова /м.Одеса/, які привезуть електроорган і продемонструють інше звучання інструменту. «1 жовтня, у День музики, будемо мати гарний подарунок: з Хмельницька приїдуть Наталія Молдован (орган), Тарас Малик (флейта), Ольга Малик (скрипка), - каже художній керівник філармонії. -4 жовтня закриваємо фестиваль гарною програмою Ольга Чундак (орган, м.Ужгород), Дмитро Шевченко (фортепіано, м.Київ), естрадно-духовий оркестр Закарпатської обласної філармонії (керівник – народний артист України Володимир Співак) з програмою «Це Бах, крихітко!»

Наразі в обласній філармонії розпочалися спільні репетиції музикантів, про це розповіла Катерина Гажо (орган) солістка філармонії.

Організатори запевняють: ужгородців і гостей міста чекає справжнє музичне свято і запрошують активно відвідувати всі концерти. Квитки вже продаються в касі філармонії.

За словами Агнеси Бачинської-Марошан, за роки проведення фестивалю збільшується кількість поціновувачів музичного мистецтва. Якщо перші фестивалі були в експериментальному вигляді, то зараз на концертах аншлаги.

Музичний форум розрахований на широке коло слухачів, адже на ньому можна почути орган у поєднанні з іншими музичними інструментами, ансамблями чи голосом. Разом із фестивалем у Закарпатській обласній філармонії розпочнеться 73-й концертний сезон.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання