Новини

В Ужгороді провели обласну музично-теоретичну конференцію для викладачів

Співпраця викладачів циклової комісії «Теорія музики» Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є.Задора з викладачами музично-теоретичних дисциплін шкіл естетичного виховання області є тривалою та плідною, це виявляється на різного роду заходах, що проводяться в стінах музичного училища та поза його межами.

В цьому році у спільній співпраці  з методичним кабінетом по мистецьких навчальних закладах при управлінні культури обласної державної адміністрації вперше на високопрофесійному рівні була проведена обласна музично-теоретична конференція викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів на тему «Актуальні питання викладання музично-теоретичних дисциплін у школах естетичного виховання». 23 лютого 2016 року у малому залі Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є.Задора відбулась музично-теоретична конференція, мета якої - обмін досвідом, вдосконалення методики викладання сольфеджіо та музичної літератури. Такого роду захід сприяє стимулюванню викладачів до творчих експериментів та підвищення фахового рівня. Конференція зібрала в стінах навчального закладу близько ста викладачів мистецьких закладів області. Тема конференції глибоко та з усвідомленням висвітлювалась в кожному виступі. Важливо зауважити, що є великим позитивом, теми розглядались в порозумінні проблематики з проекцією на практичну роботу. Багато доповідачів висвітлювали питання опираючись на власний досвід роботи.

Конференція урочисто була відкрита вітальним словом методиста методичного кабінету управління культури по мистецьким навчальним закладам обласної державної адміністрації Фроловою В.В., яка наголосила про актуальність даного заходу та його значення в розвитку шкіл естетичного виховання у сьогоденні.  Голова обласного методичного об’єднання, заслужений працівник культури України, директор Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є.Задора  Стегней С.Н. відзначила вагомість   проведення конференції обласного рівня в стінах музичного училища та велику зацікавленість нею викладачів шкіл естетичного виховання. Директор у вітальному слові наголосила про велику роль Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є.Задора у розвитку мистецького життя краю та його вплив на підвищення рівня професійної освіти області.  «2016 рік для закладу є особливим – відзначається 70-ти річчя від дня заснування. 27 травня 2016 року відбудеться урочисте святкування ювілею у концертній залі Закарпатської обласної філармонії. Сьогоднішня конференція продовжує серію урочистих заходів присвячених цій даті» - відмітила п.Стегней С.Н.

Під час конференції було опрацьовано наступні теми:

  • Пруднікова О.А. (Ужгородське державне музичне училищеімені Д.Є.Задора).Сольфеджіо: Труднощі та шляхи подолання.
  • Кашшай К.А. (Ужгородська ДМШ №1 імені П.І.Чайковського). Процес музичного мислення на уроках сольфеджіо.
  • Гойдош В.А. (Ужгородська ДШМ). Специфіка проведення занять з музичної грамоти і слухання музики з 5-6 річними дітьми на підготовчому відділі (з досвіду роботи Ужгородської дитячої школи мистецтв).
  • Пергач  С.І. (Коритнянівська  ДШМ). Розвиток творчих здібностей учнів на уроках сольфеджіо у школах естетичного виховання.
  • Коваль Н.М. (Свалявська ДШМ). Значення ігрових та творчих форм роботи на уроках сольфеджіо у дитячих школах естетичного виховання.
  • Боговська І.В. (Ужгородська ДМШ №1 імені П.І.Чайковського). Використання новітніх сучасних методик раннього музичного розвитку дітей (дошкільного віку) в ШЕВ.
  • Джура Т.В. (Ужгородська ДШМ). Підготовчі форми роботи для співу з листа.
  • Лукіна Л.П. (Ракошинська ДШМ). Роль акомпанементу та імпровізації при співі гам. Зразки гармонізації гам.
  • Горнічар О.І. (Мукачівська ДШМ №1 імені С.Мартона). Шляхи активізації слухового і мислиннєвого процесу на уроках сольфеджіо в ДМШ та ДШМ.
  • Вейконь Н.В. (Виноградівська ДШМ імені Б.Бартока). Музично-теоретична олімпіада, як важливий етап оцінювання навчальних досягнень учня та його психологічна підготовка до здачі вступних іспитів.
  • Мадяр-Новак В.В. (Ужгородське державне музичне училище імені Д.Є.Задора). Роль Ромішовської В.К. в формуванні циклу музично-теоретичних дисциплін в музичних навчальних закладах області.

Ключові питання, розглянуті на конференції, стосувались методичних принципів роботи і сучасних методик музичного виховання в дитячих мистецьких школах. Як підтвердження результативності використання новітніх технологій у музичному вихованні, публіка мала нагоду на практиці побачити ефективність даних методів. Викладач Боговська І.В. (Ужгородська ДМШ №1 імені П.І.Чайковського) продемонструвала фрагмент уроку з дітьми дошкільного віку застосовуючи методики К.Орфа та Е. Жак-Далькроза. У виступах, доповідачі відзначали про велику роль творчих форм роботи на уроках сольфеджіо. Високий професійний рівень був продемонстрований викладачами циклової комісії «Теорія музики» Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є.Задора – Прудніковою О.А. та Мадяр-Новак В.В., виступи яких мали глибоко пізнавальний та мотиваційний сенс. Обласна музично-теоретична конференція, яка відбулась в стінах Ужгородського державного музичного училища імені Д.Є.Задора започаткує багаторічну традицію обміном професійного досвіду та сприятиме підвищенню рівня викладання музично-теоретичних дисциплін у школах естетичного виховання.

Наталія Стинич,

голова циклової комісії «Теорія музики» Ужгородського державного музичного училища  імені Д.Є.Задора

      

 

 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.