В Ужгороді провели акцію «Місто без СО2» (Фото)

В Ужгороді провели акцію «Місто без СО2» (Фото)

Днями в Ужгороді відбулася всеміська акція "Місто без СО2", яка складалася з трьох заходів і мала на меті нагадати ужгородцям, що місто є підписантом Угоди мерів й кожен з нас повинен внести свій внесок у скорочення викидів вуглекислого газу в атмосферу.

Ужгород – одне з перших міст Закарпаття, яке долучилось у 2016 році до такої ініціативи Європейського союзу як Угода мерів з питань сталої енергії та клімату, що є дієвим інструментом для системної роботи над скороченням викидів вуглекислого газу, розширення використання поновлювальних джерел енергії, підвищення якості життя і зменшенням шкідливого впливу на довкілля. Підписавши Угоду мерів, Ужгород зобов'язується зменшити в місті до 2030 року на 30% викиди парникових газів в атмосферу. В рамках цих зобов'язань Ужгородською міською радою із залученням усіх зацікавлених сторін – експертів, комунальних служб, бізнесу на громадських організацій – вже розроблено і затверджено План дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату міста. Основні напрямки цього Плану інтегровані також у Стратегію розвиту міста, презентовану 18 жовтня. Мова йде про те, що місто отримало чіткий управлінський інструмент для перетворення Ужгорода в сучасне, енергоефективне, дружнє до мешканців та розумне місто.

Акція "Місто без СО2" проходила в Ужгороді вперше. Її заходи, в першу чергу, були спрямовані на дітей та молодь. Юні мешканці Ужгорода, які вже сьогодні проявляють інтерес до проблем довкілля, змін клімату, відновлюваних джерел енергії і використання екологічних видів транспорту, зможе завтра впливати на вирішення цих проблем, прискорювати впровадженняпроцесів, які  змінюють якість  життя на краще.

Тому, на думку організаторів – ГО "Екосфера", дуже важливо нагадувати мешканцям Ужгорода про зміни клімату на планеті та їх вплив на наше місто. А також інформувати мешканців про те, як вони вже сьогодні можуть вплинути на зменшення викидів СО2 в атмосферу та скоротити споживання енергії в повсякденному житті.

У рамках акції для дітей віком від 8 до 12 років у 3-х дитячих бібліотеках міста був проведений майстер-клас "Місто без СО2", на якому дітям розповіли про зміни клімату на планеті, Угоду мерів і прийнятий нашим містом план дій з сталого енергетичного розвитку і протидії змінам клімату. І вже разом з ними обговорювали, що кожен з нас може робити щодня щоб скоротити викиди СО2 і споживання енергії в побуті. На майстер-класі школярі самостійно моделювали і презентували місто, у якому б хотіли жити в майбутньому.

Ще одним заходом акції став молодіжний велопробіг під гаслом "Ужгород – місто велосипедистів". Діти, молодь і дорослі ужгородці долучились до популяризації використання немоторизованих видів транспорту, які не шкодять довкіллю.

"Велосипед – це не тільки корисно для довкілля, а і для здоров'я також. Я – пенсіонер і для щоденного пересування по місту обираю саме цей вид транспорту.

Такі акції потрібні місту. Добре, якщо молоді люди розумітимуть від тепер, що треба берегти природу і жити здорово", - каже один з учасників акції.

Завершилася акція "Місто без СО2" толокою та посадкою дерев на рекультивованій території колишнього цегельного заводу. Сьогодні це відомий всім містянам  як парк Перемоги, або як його ще називають – "Кірпічка". Не так давно громада відстояла цю зелену зону від забудовників і місто повернуло собі вже майже втрачений шматочок дикої природи у самому серці густозаселених міських кварталів.

Збереження та збільшення площі зелених зон Ужгорода – одна з ініціатив еко-активістів. Збільшуючи кількість дереву місті, як природного очисника повітря та продуцента кисню з вуглекислого газу через складні процеси фотосинтезу, покращується якість повітря і життя, роблячи його безпечнішим та комфортним.

"Сьогодні ми здійснили підсад нових дерев і провели догляд весняної посадки. На обраному клаптику території "Кірпічки" вже формується нова алея. Наступного разу ще висадимо кілька дерев або кущів і подивимось, що ще можна зробити на цій ділянці, поки не буде представлено цілісного проекту організації парку", - ділиться планами еколог ГО "Екосфера" Оксана Станкевич-Волосянчук.

Захід проводиться в рамках проекту "Формування місцевої політики у сфері сталої енергетики в м. Ужгороді на принципах партиципації", у рамках програми "Програми сприяння громадській активності "Долучайся!"", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов'язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання