Новини

В Ужгороді продають мистецьку зброю, гроші – на ЗСУ

«Купи шолом-допоможи військовим» - під таким гаслом в Ужгороді художники запустили флеш-моб «Антидот». Предметами продажу стали сталеві шоломи часів Другої світової. Щоправда у художньому оформленні, адже для сучасного захисту військових вони вже непридатні. Аби не пропадало добро, яке Руху підтримки закарпатських військових передали волонтери, виникла ідея надати шоломах другого дихання і зробити добру справу. Зібрати гроші та закупити сучасніший захист.

Антидот– єдиний механізм протидії при попаданні токсинів до тіла. Флешмоб закарпатських художників – антитоксин  до російської агресії та процесу нашої денацифікації. Це – вияв власної позиції представників різних поколінь, мистецьких уподобань на реалії та події, в яких ми живемо з 24 лютого. Переосмислюючи беззмістовні в сучасних бойових умовах сталеві шоломи у арт-об’єкти, художники говорять мовою мистецької зброї. Так пояснюють назву організатори.

арт шолом

Флеш-моб презентувала Закарпатська організація національної спілки художників України.  Акція проходить спільно з Рухом підтримки закарпатських військових, які й отримали сотню шоломів від благодійників. «Ці сталеві шоломи були списані у 80-их роках минулого століття. Ми вирішили проекспериментувати і перетворити їх в артоб’єкти. Долучилося 42 митці, не тільки ужгородські, але й мукачівські. А також кияни та львів’яни. І цей список буде збільшуватися», - розповіла Оксана Гаврош, кураторка флеш-мобу.  Перші 36 шоломів розписали 22 художники.

Оксана Гаврош

Скульптор Василь Роман, надав шолому карпатського колориту. Розповідає, що особливо важко було просвердлити у виробі отвори, сталь – міцна. «Давайте зробимо з цих горщиків так, що воно служило. Можна і відсвяткувати перемогу, і воно чисто наше- карпатське», - каже митець.

Василь Роман

Ці шоломи із соціалістичного минулого, коли налаштовувалися на оборону від НАТО, тепер слугують у протилежному напрямку як арт-об’єкти, зауважує львівський художник Олександр Войтович. Олександр не вперше бере участь у мистецьких благодійних заходах, кошти від яких допомагають у боротьбі з окупантами. Цього разу приєднався до ініціативи закарпатців, участь у благодійних виставках та аукціонах за останній час бере не вперше. На власній роботі зобразив жовте флуоресцентне коло. «Цей елемент дає благородне сяйво, я часто його використовую у власних картинах. Це символ світла, надії, оптимізму та радості у будь-яких ситуаціях», - пояснює художник.

Олександр Войтович

Вироби можна придбати в галереї «Ужгород», а також онлайн https://www.facebook.com/antidot.uzhhorod/. Вартість одного арт-шолому- 3000,00 грн. Всі виручені кошти будуть спрямовані на потреби 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади.

Більше фото у фоторепортажі.

Оперативні перевірені новини – на нашому Telegram-каналі

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.