Новини

В Ужгороді презентували результати моніторингу антикоронавірусних програм на Закарпатті

В Ужгородському прес-клубі презентували результати всеукраїнського моніторингу антикороновірусних програм, а саме  аналізу місцевих рішень щодо недопущення розповсюдження коронавірусної інфекції COVID-19 та подолання наслідків карантину. А також будуть озвучені  рекомендації щодо виходу з карантину і на випадок нових хвиль COVID-19

  Анжела Бабкіна, регіональна координаторка проєкту в Закарпатській області зауважила, що мова йде про результати, станом на початок вересня і не стосуються другої хвилі захворювання. «У моніторингу взяли активну участь ГО “Наше місто - рідний дім”, Закарпатське обласне товариство осіб з інвалідністю, КАПЛ “Вестед”, ГО “Ужгородська міська організація Спілки жінок України, Молодіжна Рада при Закарпатській ОДА, Ресурсний центр у Закарпатській області ГО “Справа Кольпінга в Україні”, ГО “Закарпаття-Донбас”, - розповіла Анжела Бабкіна. - Моніторинг антикризових політик в Закарпатті було проведено у містах: м. Ужгород, м. Мукачево, м. Берегове та Вільховецькій, Горондівській, Іршавській, Тячівській ОТГ. Здійснювався аналіз рішення обласної комісії з питань протидії COVID-19 в Закарпатській області;  рішення місцевих рад - Ужгородської, Мукачівської, Берегівської та Вільховецької, Горондівської, Іршавської і Тячівської ОТГ. Проведено онлайн-зустрічі з представниками ОГС, які брали участь в моніторингу, з метою обговорення ефективності та своєчасності прийнятих рішень. А також розіслано офіційні запити до місцевих органів влади з метою отримання офіційної інформації та підтвердження даних й опрацювання отриманих відповідей на запити. Більшість проаналізованих рішень прийняті на виконання постанов КМУ, головного державного санітарного лікаря України та статей Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”». 

Фото

  За словами Анжели Бабкіної, в усіх населених пунктах, стосовно яких було проведено моніторинг, були вжиті заходи, направлені на недопущення поширенні коронавірусу, а саме запроваджені карантинні обмеження, встановлені нові правила прийому громадян та надання послуг. У більшості ОТГ та містах діють місцеві спеціальні комісії з надзвичайних ситуації, які під час своїх засідань розглядали більшість питань, пов’язаних з боротьбою з COVID-19. «Дати оцінку рішенням місцевої влади в контексті протидії поширенню коронавірусу досить складно, оскільки місцева влада діяла в контексті загальнонаціональних рішень. Підсумовуючи можна констатувати той факт, що з поточною ситуацією влада впоралася, але перші дані про теперішній стан справ у зв’язку з розвитком пандемії змушує задуматись про необхідність більш ефективних заходів, як-от створення власних діагностичних центрів», - зазначила Анжела Бабкіна.

  Денис Сухотін, Закарпатське обласне товариство осіб з інвалідністю зауважив, що поширення коронавірусу перейшло з медичної площини у соціальну і юридичну. «Ефективність нашої роботи залежить від рішень нашої влади. Моніторинг інформації, показує те, органи місцевого самоврядування адекватно реагують на нормативи, прийняті кабміном і затверджені на місцевому рівні. Ще 20 лютого 2020 року в області розпочав діяльність штаб протидії поширенню коронавірусу. Виділялися кошти на боротьбу, підтримувалися лікарі у межах бюджетних програм. Люди з інвалідністю, люди пенсійного віку потрапляють у  категорію осіб підвищеного ризику. Ми ще будемо достатньо довго залишатися у тій зоні ризик», - каже Денис Сухотін. 

фото

  Марина Сташина-Неймет, ГО «Наше місто рідний дім» детальніше зупинилася на окремих програмах, прийнятих в ОТГ та містах Закарпаття. А також прокоментувала успішні рішення та практики щодо подолання наслідків Covid-19 або карантину та їхні результати. «Це прийняття окремих цільових програм у Тячівській та Іршавській ОТГ:

програма протидії вірусним та інфекційним захворюванням населення Тячівської міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік, на яку  було виділено 580 тис. грн;

програма проведення першочергових (невідкладних) заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) на території Іршавської ОТГ на 2020 рік, на яку було виділено 70 тис. грн. Підтримка медиків, які працюють з хворими на Covid-19, в місті Ужгород, а саме виділення матеріальної допомоги кожному у розмірі 5 тис. грн. Станом на вересень 2020 року 45 медиків, які захворіли на Covid-19 під час виконання службових обов’язків, отримали допомогу у сумі 225 тис. грн»,  - прокоментувала Марина Сташина-Неймет.

  У результаті моніторингу розроблені рекомендації для міст та об’єднаних територіальних громад Закарпаття зі зниження впливу пандемії:

1. Затвердити політику кризового інформування населення.

2. Забезпечити дієве функціонування окремих сторінок на сайтах, на яких буде розміщена інформація про епідеміологічний стан, законодавчі зміни, прийняті місцеві управлінські рішення, розпорядження, тощо.

3. Створити в усіх ОТГ спеціальну комісію, яка буде комплексно розглядати питання, пов’язані з боротьбою з коронавірсуною хворобою. Це дозволить розставляти пріоритети та зосереджувати увагу прийнятих управлінських рішень на підтримці найбільш вразливих жителів громад та профілактиці захворюваності.

4. Прийняти програми (або включити в існуючі), які б могли підтримати місцевий бізнес в період заборони їх діяльності, не обмежуючись лише зменшенням або відсутністю орендної плати за комунальну власність.

5. Залучати інститути громадянського суспільства в процес боротьби з гострою вірусною респіраторною інфекцією, спричиненою COVID-19, шляхом виділення коштів з місцевого бюджету та проведення конкурсу соціальних проектів.

6. На місцевому рівні провести аудит прийнятих антикризових політик та розробити стратегії виходу із ситуації, яка склалась у зв’язку з карантином.

7. Запровадити виплату премій та збільшення соціальних гарантій медичним працівникам, які напряму працюють із хворими або контактними особами (як приклад м. Ужгород). 

Протягом 4-ох місяців БО БФ “Стабілізейшен Суппорт Сервісез” спільно з громадськими активістами та активістками, був проведений всеукраїнський моніторинг антикороновірусних програм, а саме  аналіз місцевих рішень щодо недопущення розповсюдження коронавірусної інфекції COVID-19 та подолання наслідків карантину. В результаті діяльності була визначена актуальність зазначених політик та, на основі найкращих практик, розроблені рекомендації з більш ефективного реагування на аналогічні виклики.


 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.