Новини

В Ужгороді презентували перший на Закарпатті кавовий маршрут

Нещодавно, 22 грудня, в Ужгороді провели першу в історії Закарпаття «кавову екскурсію». Досі таких маршрутів розроблено не було. Розпочалася вона біля першого в місті кофе-шопа «Меделін», що на пл.Корятовича, о 8-й ранку. Незважаючи на «жайворонковий» для вихідного дня час, тут зібралося кілька десятків слухачів. Маршрут пролягав через провулок Гірчичне зерно, де розміщується "кавова мапа" та завершився біля "Меделіну" на вул.Жупанатській.

Гід та розробник маршруту, студентка кафедри туризму УжНУ, Діана Хаща розповіла:
«Справа в тому, що на Закарпатті існує тільки два виробника саме закарпатської кави, це -
«Меделін» і «Корадо». Відповідно, ці два виробника мають мережу власних кав’ярень по нашому місту та області.

Всім відомо, що у світі існує 4 ступені обсмажування кавових зерен: скандинавська, 
віденська, французька та італійська. Наші виробники кави стверджують, що на Закарпатті існує ще й закарпатська ступінь обсмажування (оскільки, є свої традиції у виробництві та приготуванні). Компанії «Меделін» навіть має власний рецепт у приготуванні класичного еспрессо: 7 г кави на 50 мл води».

Також під час кавового маршруту, туристи змогли почути цікаві історичні факти про каву, 
наприклад, хто був любителем цього напою; які твори були присвячені каві, відомі та невідомі цитати про цей напій і т. д.
Маршрут передбачає дегустацію закарпатської кави - еспрессо преміум у кав’ярні «Меделін»
на пл. Жупанатській.

Крім цього, всім охочим показали відео про виробництво кави на Закарпатті.

"Розробку саме такої екскурсії я обрала тому, що кава, на сьогоднішній день, посідає 2 місце за популярністю споживання у світі, звичайно ж після води. Розрахована екскурсія для любителів цього напою, екскурсант (або турист) повинен мати 18 років. Якщо на цей маршрут буде попит, то можна буде подумати про його повторне проведення. Точну дату і місце збору потім анонсуємо. На майбутнє можливі зміни у часі проведення екскурсії. Сьогодні ми зібрали всіх о 8:00 на "ранкову каву", надалі мабуть змістимо час на 10:00 або 11:00 у суботу", - розповіла автор заходу Діана Хаща.

Олександра Шевченко спеціально для Zaholovok.com.ua

Автор: Анна Семенюк
Новини інших ЗМІ
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.