В Ужгороді понад 100 викладачів обговорили сучасні методики для навчання у мистецьких школах

В Ужгороді понад 100 викладачів обговорили сучасні методики для навчання у мистецьких школах

Сьогодні, 19 лютого, у малій залі Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора відбулась музично-теоретична ІІІ обласна конференція «Актуальні питання викладання музично-теоретичних дисциплін у мистецьких школах». Участь у заході взяли більше 100 викладачів мистецьких шкіл з усієї Закарпатської області

Вкотре разом з методичним кабінетом початкової мистецької освіти комунального закладу «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради за сприянням департаменту культури Закарпатської обласної державної адміністрації на високопрофесійному рівні проведена III обласна музично-теоретична конференція «Актуальні питання викладання музично-теоретичних дисциплін у мистецьких школах».

Мета конференції - обмін досвідом щодо методики викладання сольфеджіо та музичної літератури. Розглянуті актуальні питання теоретичного музикознавства на сучасному етапі: популяризація музичного мистецтва, пошук прогресивних форм у створенні сприятливих умов для розвитку та самореалізації кожного учня, заохочення до вивчення циклу дисциплін музично-теоретичного спрямування.  

III обласна музично-теоретична конференція «Актуальні питання викладання музично-теоретичних дисциплін» зібрала в стінах навчального закладу понад сто викладачів мистецьких шкіл області. Тема заходу глибоко та з усвідомленням висвітлювалась у кожному виступі. Доповідачі продемонстрували дієві методи та форми роботи, які б задовольняли потреби учнів в якісній музичній освіті та сприяли підвищенню інтересу до вивчення дисциплін сольфеджіо та музичної літератури.

Конференція була відкрита вітальним словом голови обласного методичного об’єднання, заслуженим працівником культури України, директором Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора Стегней С.Н. У своєму виступі директор підкреслила актуальність заходу в сьогоденні та ролі в сприянні вдосконалення методів музичного навчання у мистецьких школах області. 

Під час конференції було опрацьовано наступні теми:

  • Фольклор в творчості композиторів XX-XXI ст. (Товт А.В.  – викладач Великолучківської  ДШМ)
  • Взаємозв’язок видів діяльності на уроках сольфеджіо та хорового класу, що сприяють розвитку гармонічного слуху в учнів різних вікових категорій (Никитюк О.В.  – викладач Великолучківської ДШМ)
  • Західноєвропейська опера. Дидактичний та наочний матеріал до уроків музичної літератури (Джура Т.В. – викладач  Ужгородської  ДШМ)
  • Проблемно-пошукові методи навчання на уроках музичної літератури як спосіб підвищення активізації та мотивації учнів (Риба І.В.  – викладач Мукачівської хорової школи хлопчиків та юнаків)
  • Впровадження інклюзивної освіти в Україні (Мильо О.В.  – викладач Ужгородської ДМШ №1 імені П.І.Чайковського)
  •  Предмет «Музична грамота і практичне музикування» в рамках пілотного проекту нової мистецької школи: новації, проблеми, експерименти (Піцур Н.Т.  - Ужгородської ДМШ №1 імені П.І.Чайковського)
  • Інноваційні методи музичного виховання в рамках нової навчальної програми з предмету «Музична грамота і практичне музикування» в системі нової української мистецької школи (Перегинець Н.В. – викладач Ужгородської ДМШ №1 імені П.І.Чайковського)

Ключові питання конференції стосувались методичних принципів роботи у вивченні дисциплін музично-теоретичного циклу, була презентована піврічна робота пілотного проекту нової мистецької школи: новації, проблеми, експерименти та запропоновані сучасні методики музичного виховання в дитячих мистецьких закладах.

III обласна музично-теоретична конференція «Актуальні питання викладання музично-теоретичних дисциплін», яка відбулась в стінах Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора продовжує багаторічну традицію обміном професійного досвіду та сприяє підвищенню рівня викладання музично-теоретичних дисциплін у мистецьких школах. 

Голова циклової комісії «Теорія музики»

Ужгородського музичного коледжу імені Д.Є.Задора

Наталія Стинич 

Вкотре разом з методичним кабінетом початкової мистецької освіти комунального закладу «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради за сприянням департаменту культури Закарпатської обласної державної адміністрації на високопрофесійному рівні проведена III обласна музично-теоретична конференція «Актуальні питання викладання музично-теоретичних дисциплін у мистецьких школах».

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання