В Ужгороді обговорили здобутки та промахи української дипломатії за 2018 рік

В Ужгороді обговорили здобутки та промахи української дипломатії за 2018 рік

22 грудня – День Української Дипломатії. Напередодні цього професійного свята в Ужгородському національному університеті Центр міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції УжНУ, Інформаційний Центр Європейського Союзу в УжНУ та кафедра міжнародних студій та суспільних комунікацій, провели  традиційний брифінг для закарпатських медій.

Йшлося про підсумки зовнішньополітичної діяльності України в поточному році. З власним бачення здобутків та прорахунків української дипломатії протягом 2018 року ознайомили журналістів викладачі Ужгородського національного університету, експерти з питань міжнародних відносин та безпекової політики.

Професор Ігор Тодоров у своєму вступному слові зауважив, що країна і світ переживає складний час обумовлений спробами Росії зруйнувати сталу систему міжнародних відносин. Він підкреслив необхідність консолідації українського суспільства і всього світу для зкоординованої відсичі російській агресії. Завідувач кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, Надзвичайний та Повноважний Посол професор Сергій Устич вказав на органічну єдність внутрішньої та зовнішньої політики, на зв'язок наших міжнародних здобутків з ефективністю внутрішніх реформ. Декан факультету історії та міжнародних  відносин УжНУ, професор Іван Вовканич згадав про підсумки моніторингу виконання Україною зобов’язань що випливають угоди про безвізовий режим, зокрема щодо боротьби з корупцією. Директор інституту євроінтеграційних досліджень професор Іван Артьомов акцентував увагу на підготовці кваліфікованих спеціалістів-міжнародників готових адекватно реагувати на сучасні виклики. Доцент Юрій Мателешко вказав на виклики українській національній безпеці в контексті майбутніх президентських і парламентських виборів.

Доценти Анна Мелеганич таМихайло Шелемба зосередилися на регіональному, а саме закарпатському вимірі української зовнішньої політики, на суттєвих прорахунках які гальмують нашу євроатлантичну та європейську інтеграцію. Завідувачка відділу міжнародного співробітництва УжНУ  доцент Оксана Свєженцева розповіла про позитивний досвід академічної мобільності студентів та викладачів, ролі публічної дипломатії. Гості заходу професор Сергій Федака та заслужений журналіст України Василь Ільницький підтримали учасників брифінгу, зокрема в необхідності подалання певних комплексів провінційності в краю.

Учасники брифінгу залишалися на позиціях поміркованого оптимізму щодо оцінок зовнішньополітичної діяльності України в 2018 році та перспектив на 2019 рік.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання