Новини

В Ужгороді обговорили питання створення парку біля озера Кірпічка

Чергове зібрання активних ужгородців, які відстоюють створення парку біля озера Кірпічка, та представників міської влади відбулося сьогодні в управлінні містобудування та архітектури Ужгородської міськради.

Головний архітектор міста Олег Боршовський повідомив: тендер на розробку детального плану цієї території не відбувся через непідготовленість учасників, наступний заплановано на 10 вересня. Тому проводиться вже друга зустріч (попередню провели у липні в одній із бібліотек міста) для напрацювання побажань розробникам детального плану. Після підготовки цього документу він пройде громадське обговорення, еколого-стратегічну оцінку, буде винесений на затвердження сесії міськради. Надалі необхідно буде провести оформлення земельної ділянки – розробити проєкт землеустрою, оформити паспорт водного об’єкту, розробити проєктно-кошторисну документацію, визначити виконавця робіт із облаштування парку.

Регіональний координатор Інституту «Республіка» Микола Яцков наголосив, що всі пропозиції з попередньої зустрічі передані управлінню архітектури та містобудування. Зокрема, йшлося, що навколо Кірпічки слід облаштувати ландшафтний парк із мінімальними втручаннями в природу, розмістити там інклюзивний майданчик, відмовитися від комерціалізації цієї території, адже таких закладів, скажімо громадського харчування, чимало на довколишніх вулицях.  

Дискусія виникла про озеленення майбутнього парку, оскільки раніше на цій території видобували глину для виробництва цегли і зняли родючий шар ґрунту, тому мало які дерева та кущі там приживаються. Марк Мельниченко, який розповів, що виріс біля Кірпічки, волонтерив там і зараз навчається та працює в Німеччині, запропонував, які саме рослини доцільно висаджувати. Насамперед це тополя, вільха, верба, але найкраще – кущі гумі та шафердії, бо на їхньому корінні живуть колонії азотофіксуючих бактерій, які поліпшують ґрунт. Доцільно також садити трав’янисту ліану люфу, гібіскуси, дівочий виноград. При цьому основна умова – зберегти всі існуючі нині насадження. Відтак головний архітектор міста Олег Боршовський запропонував на громадських засадах провести їх інвентаризацію, щоб було зафіксовано що слід зберегти.

Обговорили також ініціативу очищення озера, створення найсприятливіших умов для пернатих мешканців, яке покриття буде доцільним для доріжок тощо. Усі пропозиції для майбутніх розробників детального плану територій запрошують подавати в управління архітектури та містобудування Ужгородської міської ради, - повідомляє прес-служба Ужгородської міської ради. 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.