Новини

В Ужгороді для заробітчан підробили близько 4,5 тис. ковід-документів

Прикордонники спільно з кіберполіцією та прокуратурою викрили масштабну схему підробки міжнародних сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу, результатів ПЛР-тестів, а також страховок для виїзду закордон. До схеми причетні п’ять працівників компаній із працевлаштування  закордоном. Підроблені документи за 500-2500 гривень встигли придбати близько 4,5 тис. людей. Їхні дані прикордонники враховуватимуть при перевірці документів на контрольно-пропускних пунктах.


У Державній прикордонній службі повідомили, що до схеми були причетні й працівники центрів вакцинації: вносили дані до медичних систем для генерації сертифікатів про вакцинацію у додатку «Дія». Від цього залежала вартість підроблених документів. Покупців підроблених сертифікатів та ПЛР-тестів шукали через рекламу у соцмережах.

«У ході перевірки було виявлено та вилучено комп’ютерну техніку, на якій містилися бланки та міжнародні сертифікати про вакцинацію українського та словацького зразків із згенерованими QR-кодами, бланки негативних ПЛР-тестів, готові для внесення змін з подальшим друком, мобільні телефони, жорсткі диски, печатки, незаповнені аркуші з проставленими печатками та близько 1000 незаповнених номерних страхових бланків з відбитками печаток та підписами», – йдеться у повідомленні Державної прикордонної служби.

Як уточнили Zaholovok.com.ua у Закарпатській обласній прокуратурі, обушки проводилися безпосередньо в Ужгороді,  наразі нікому з фігурантів справи не повідомили про підозру.

Правоохоронці виявили клієнтську базу з персональними даними близько 4,5 тис. осіб, які купували підроблені документи. Відомості про цих осіб прикордонники врахують у пунктах пропуску через державний кордон України з метою виявлення підробок.

Відкрито кримінальне провадження ч.3 ст.190 ККУ (шахрайство), правоохоронці встановлюють причетних до злочинної діяльності працівників пунктів вакцинації, які вносили інформацію про фіктивне вакцинування до електронної бази системи охорони здоров’я.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.