Новини

В Ужгороді діяв підпільний центр для наркозалежних, де пацієнтів били і прив’язували до ліжок

Правоохоронці в Ужгороді викрили незаконний реабілітаційний центр для людей із алкогольною та наркотичною залежністю, де пацієнтам було заборонено виходити з приміщення, користуватися телефонами, спілкуватися з рідними. За непокору людей били, прив’язували скотчем до ліжка та проти волі кололи різними медпрепаратами. Одного із чоловіків у реабілітаційному центрі поліцейські виявили непритомним і прив’язаним до ліжка. За таке «лікування» родичі пацієнтів платили по 10-15 тис. грн у місяць.


Як повідомляє Закарпатська обласна прокуратура, трьом чоловікам – мешканцям Ужгорода та району, вже оголосили про підозру у незаконному позбавленні волі людей. Відомо, що реабілітаційний центр діяв без ліцензій протягом двох років.

«Під приводом лікування осіб незаконно утримували в орендованому будинку. Він перебував під постійною охороною і «пацієнти» були позбавлені можливості вийти за межі домоволодіння. У разі спротиву до них застосували різного виду покарання, тиск, вводили медичні препарати. Вартість перебування у центрі за місяць складала 10-15 тис. грн, які сплачували родичі пацієнтів»,– йдеться у повідомленні прокуратури..

Під час обшуків правоохоронці вилучили документацію, зброю та набої, велику кількість медичних препаратів, списки незаконно утримуваних пацієнтів, «чорнові» записи. Крім того, у приміщенні центру виявили непритомного чоловіка, прив’язаного до ліжка скетчем.  До нього одразу викликали медиків, які відвезли його до лікарні. Крім того, встановлено факт, коли закарпатець, якого проти його волі утримували в центрі, два тижні знаходився там із симптомами двостороннього запалення легенів. Допомогу йому надали тільки коли чоловіку вже критично необхідна була госпіталізація.

Трьом чоловікам з Ужгорода та Ужгородського району вже оголосили про підозру в незаконному позбавленні волі осіб (ч. 3 ст. 146 ККУ ). 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.