В Ужгороді білборди партії Порошенка облили фарбою

Протягом кількох днів спостерігачі ОПОРИ фіксували зіпсовані білборди політичної сили «Європейська солідарність» в Ужгороді. Борди облили фарбою.

Рекламні білборди «Європейської солідарності», на яких зображене фото Петра Порошенка та напис «Обирай НАТО і ЄС. Долучайся! Європейська солідарність», невідомі облили фарбою. Зокрема, вперше такий борд помітили в Ужгороді 14 червня на вул. Боб’яка.  У неділю, 16 червня, обнесені фарбою рекламоносії зафіксовані на вул. Минайській.

«Станом на 16 червня партія «Європейська солідарність» не була зареєстрована як учасник виборів, тому факт пошкодження білбордів, найімовірніше, можна розцінювати як хуліганство, - зазначає координатор Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області Ярослав Гулан. - Якби ж псували білборди зареєстрованої на виборах партії, при ряді обставин, правоохоронці могли б порушити провадження уже за частиною 2  статті 157 Кримінального кодексу - перешкоджання діяльності суб’єкта виборчого процесу, що поєднане з пошкодженням майна».

Як уже повідомляла ОПОРА, протягом першого тижня літа спостерігачі  фіксували в різних районах Закарпатської області білборди потенційних учасників виборчого процесу, у тому числі - і партії “Єврпоейська солідарність”.  Днями в Ужгороді  зафіксовано також зовнішню рекламу партії «Опозиційна платформа «За життя».

Крім цього, на вулицях міста з’явилися борди із символікою «Товариства угорської культури Закарпаття «КМКС». На білбордах є вихідні дані, згідно з якими замовником реклами є «Товариство угорської культури Закарпаття», наклад – 29 екземплярів, надруковано у ФОП Погар Т. Ю., відповідальний за друк - Брензович В. І. Відзначимо, що людина з таким прізвищем та ініціалами – Брензович Василь Іванович – є кандидатом у народні депутати по мажоритарному округу №73 (центр – Виноградів), який балотується як самовисуванець. Також внизу плакату, після рядка із вихідними даними, написано – «Дострокові вибори до Верховної Ради. Доведемо, що ми є!». Ймовірно, це переклад того речення, яке написане в центрі білборду угорською мовою.

Варто додати, що «КМКС. Партія угорців України», одним з лідерів якої є Василь Брензович, наразі не є офіційним суб’єктом виборчого процесу, а троє членів цієї політичної сили балотуються у трьох округах області шляхом самовисування.

Відповідно до частини 1 статті 68 Закону України «Про вибори народних депутатів України» передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію - суб'єкта виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України.

Згідно з частиною 3 статті 68 цього ж Закону політична реклама – це розміщення або поширення матеріалів передвиборної агітації за допомогою рекламних засобів. До політичної реклами належить також використання символіки або логотипів партій – суб'єктів виборчого процесу, а так само повідомлення про підтримку партією - суб'єктом виборчого процесу або кандидатом у депутати видовищних чи інших публічних заходів або привернення уваги до участі у таких заходах партії – суб'єкта виборчого процесу чи певного кандидата у депутати. Реклама друкованих видань (газет, журналів, книг), інших товарів та послуг з використанням прізвищ чи зображень (портретів) кандидатів, назв чи символіки партій - суб'єктів виборчого процесу також є політичною рекламою.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання