Новини

В Україні з’явився перший напівтрикотажний роман

«Я пробував у житті різні штуки, але у мене завжди було два паралельних захоплення: писати тексти і придумувати написи на футболках. Ну і одного разу прийшла ідея поєднати ці напрямки. Так вийшов напівтрикотажний роман, написаний у новому смисловому полі. Десь на стику літератури і футболок». Це анотація до «свіжовиданої» першої книжки закарпатського автора, блогера та дизайнера BandySholtes (Андрія Шолтеса).

«Т- Shirtологія»: один напис на футболці - це ціла історія. Або історія навпаки стала написом. Іронічна книжка вміло змайстрованих коротких, часом філософських, а загалом житейських розповідей з авторськими ілюстраціями – це щось нове для закарпатської літератури. Легке та безтурботне, оригінальне і для всіх. Хоча не для всіх. Передусім не для тих, хто пильно стежить за сухим високим літературним стилем. Проте зазначимо, глибина тут також є, але вона - не засмоктує :) 

Вчора у найстарішому ужгородському барі «Снек» Bandy  презентував свій «напівтрикотажний» роман «Т-Shirtологію». За автором ходили фанати за автографами, а сам автор зізнавався, як так сталося, що одного дня він прокинувся письменником, «якого надрукувало видавництво».

«Почалося все з того, що один раз у мене украли рукопис. Я писав все у зошиті. Тоді не вмів набирати і мені хотілося, щоб ці всі ці речі, написані від руки, були набрані. Знайшов одну тьотю, секретаршу однієї газети з великою зачіскою. Вона почала набирати, але потім сказала, що більше не буде,  бо «там багато поганих слів». Я купив газету і через оголошення  знайшов по телефону іншу дівчину. Віддав їй рукопис. Дзвоню через тиждень, вона не бере трубку. І я подумав, все зрозуміло, загубила. Залишила на зупинці зошит. А там все написано, все найбільш внутрішнє. Зараз чуваки у спортивних костюмах жують насіння, читають цей зошит і сміються. Дуже переживав і поклявся в церкві, що більше ніколи я жоден рукопис з дому не винесу і в чужі руки не віддам, - веселив публіку письменник. - Потім подзвонив цій дівчині, виявилося, що вона поїхала у Львів з подругою  і там гуляла тиждень на концерті Горана Бреговіча. Вона віддала рукопис, але я вирішив, що більше нікому не даю. Набрав сам, вийшло величезна книга на 612 сторінок. Дав почитати друзям, вони сказали :«класно чувак!», але хто б не повірив власним друзям. Тому я почав розсилати цю книгу по видавництвах, в усі, які знаходив в інтернеті, навіть у Маямі та Берлін. Ніхто не відповідав. Ну, зрозуміло, читають довго, - думав я. Напевно візьмуся за щось інше і спробую написати щось коротше,  вийшло все одно 300 сторінок. А потім у якійсь статті зустрів хорошу пораду -  пишіть про те, що знаєте. Я завжди всюди любив придумувати, що написано на футболках. Ще зі школи.  Подумав, що треба якось поєднати ці два напрями -  футболки і текст. Спочатку воно не відразу все виходило, я  не знав, як це працює. Пошукав у гуглі. Таких книг про те, що на футболках написано чи зображено, є близько 12-ти. Але художніх, яких можна назвати романом чи літературою, я не зустрів. Вирішив попробувати зробити саме так».

Bandy від задуманого плану не відступав: «Коли ця книга була вже готова, рік тому у травні у Києві проходив семінар «Як видати книгу». Вирішив поїхати: у мене була хитра ціль, я хотів отримати доступ до редакторів видавців, підсунути їм роздруківку у підходящий момент. Але все вийшло інакше. І книга з’явилася у видавництві «Фоліо» ( тут теж одна цікава історія). 

Третину книги автор написав із своїм сином Оскаром на колінах. «Це було доволі важко, але все-таки вийшло, - каже письменник - І як важко чекати, поки книжка вийде. Коли  з видавцем домовляєшся, що книга вийде, ти автоматично потрапляєш у світ, де ця книга вже видана. А всі інші люди живуть у тому світі, де цієї книги ще немає. Це неймовірно довго. Ця зима була супер-довга».

Батько письменника Петро Шолтес, відомий закарпатський художник, додав, що син досягнув того, про що мріяв. «Він талановитий, його творчий потенціал зараз як вулкан. Навіть не в тому справа, що він видав книгу. А те, що він написав, що мрія його здійснилася. На правах рідного батька мушу сказати, він сам це все досяг, без спонсорів. Я дуже гордий, що він сьогодні має такий успіх», - сказав Петро Шолтес.

 «Якщо ви відвідуєте бари, думаєте про жінок і носите одяг зі словами на грудях – ця книжка про вас. І почати читати про пригоди головного героя можна з будь-якої сторінки. Ну і футболки – як спосіб самовираження, як спосіб життя, як система ідей. Книжка проілюстрована не на жарт – саме той випадок, коли краще один раз побачити».

 

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.