В Україні немає відмови від громадянства, – МЗС

В Україні немає відмови від громадянства, – МЗС

Отримання громадянином України іноземного громадянства у зв'язку з відмовою від українського громадянства не може розглядатися як законна підстава для припинення громадянства України, оскільки чинним українським законодавством не передбачена процедура відмови від громадянства України, - повідомляє Укрінформ.

Про це йдеться у коментарі МЗС України у зв'язку із появою у ЗМІ інформації щодо пропозиції Уряду РФ надавати громадянство Росії російськомовним іноземним громадянам за спрощеною процедурою після відмови від попереднього громадянства.

"Чинним законодавством України у сфері громадянства не передбачена процедура відмови від громадянства України, а тому отримання громадянином України іноземного громадянства у зв'язку з відмовою від громадянства України не може розглядатися як законна підстава для припинення громадянства України", - наголосили в українському зовнішньополітичному відомстві, додавши, що між Україною та РФ відсутні будь-які договори у сфері громадянства.

В МЗС наголосили, що відповідно до статті 17 Закону України «Про громадянство України», громадянство України припиняється лише внаслідок виходу з громадянства України, внаслідок втрати громадянства України, а також за підставами, передбаченими міжнародними договорами України.

"При цьому вихід з громадянства України, як підстава припинення громадянства, ініціюється громадянином України (стаття 18 Закону). Втрата громадянства України, як підстава припинення громадянства, ініціюється виключно державою в особі уповноважених законодавством органів (стаття 19 Закону)", - підкреслили у зовнішньополітичній установі.

В МЗС також нагадали, що Конституція України чітко визначає, що в країні існує єдине громадянство - громадянство держави Україна (стаття 4 Конституції). "Принцип єдиного громадянства закладено в Законі України «Про громадянство України» від 18.01.2001 року. Відповідно до пункту 1 статті 2 цього Закону, якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України", - зазначається у коментарі.

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання