В ОДА відкрили виставку присвячену 81-й річниці проголошення Карпатської України

В ОДА відкрили виставку присвячену 81-й річниці проголошення Карпатської України

У приміщенні Закарпатської ОДА відкрили виставку присвячену 81-й річниці проголошення Карпатської України, яку область відзначатиме 15 березня. 

 «Наша земля проголошує: вона була, є й хоче бути українською » - ці слова Августина Волошина на першому виставковому банері. Їх він сказав на Соймі 15 березня 1939 року. Тоді у м.Хуст було проголошено незалежність Карпатської України. 20 тематичних банерів підготували фахівці Українського інституту національної пам’яті, спільно з істориком Олександром Пагірею. Інформаційні стенди розповідають про історію Карпатської України: представлені унікальні фото, свідчення очевидців, історичні документи.
Також є експозиція, яка знайомить з історією краю 1918-1919 років, коли  здійснили першу спробу об’єднання у складі Української Народної Республіки зі столицею у Києві.
На виставці представлені фотокопії архівних документів з фондів Державного архіву Закарпатської області, які розповідають про вибори до першого Сойму Карпатської України. Голосування відбулося 12 лютого 1939 року. Ці вибори стали підґрунтям для проголошення державної самостійності краю у березні 1939 року, повідомляє пресцентр Закарпатської ОДА 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання