Новини

В Мукачеві впроваджено електронну медичну систему, в якій об’єднано всі ланки медичної допомоги.

На  початку  2016 схвалено програму, яка дала старт створенню медичного інформаційного простору і на реалізацію якої було виділено близько 5 млн. гривень.

Спочатку в місті комп’ютеризували всі відділення стаціонару Мукачівської ЦРЛ та розпочали впровадження системи. Через рік охопили «первинку» та амбулаторно-поліклінічну допомогу. Закупили техніку та придбали програмне забезпечення за кошти місцевої влади в рамках міської програми. Для персоналу проводили групові навчання з особливостей введення даних у медичну інформаційну систему. Для забезпечення зручностей в роботі з оцифрованими даними майже всі шаблони медичних документів розроблялись за участю спеціалістів. На їх вимогу медичну інформаційну систему підключено до центральної бази даних, і декларації з пацієнтами лікарі підписували через неї.
«Більшість документів заповнюємо в електронному вигляді, постійно додаємо нові форми, які ще не було оцифровано, вводимо нові звіти, які в сотні разів спрощують процес збору інформації. На «первинці» комп’ютери та робочі місця з медичною інформаційною системою мають і медичні сестри, і лікарі. Впроваджено та інтегровано електронну версію з кодуванням епізоду, причини звернення діагнозу та коду процесі», - повідомляє в.о. директора лікарні святого Мартина Євген Мешко.
У стаціонарних відділеннях вносяться всі медичні дані на 100% - всі огляди, консультації, лабораторні та інструментальні обстеження. Також функціонує «Електронний склад» , де реєструються надходження закуплених товарів на склад, видача та використання ліків, автоматичне списання при їх використанні. Частину діагностичної апаратури вже синхронізовано з МІС, і цей процес триває. Оскільки всі медичні дані оцифровано, то сімейний лікар має доступ до курсів лікування, результатів обстеження, консультація, виписок зі стаціонару «вторинки». Функціонують електронна черга і запис на прийом за телефоном до сімейних лікарів, спеціалістів і на діагностичні обстеження в діагностичному центрі лікарні святого Мартина, - повідомили в пресслужбі Мукачівської міської ради

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.