Новини

В англійських університетах плагіат визначають спеціальним приладом

 

Сучасне молоде покоління виросло на фільмах про американські чи європейські школи й університети. Команди підтримки, студентські вечірки із пластиковими склянками, інший формат лекцій і неординарні викладачі, молодь, що обідає прямо на траві – на екранах це виглядало так не схоже на навчання в Україні, тому,   певно і вабило нас. 

 

 

 

Для того, щоб дізнатися, які ж  насправді ці закордонні університети, ми вирішили поспілкуватися із Максом Бондаренком, який минулого року став випускником університету Саутгемптон, що у Великобританії.


 -       Що стало причиною вибору саме цієї країни і саме цього вузу?

Я вирішив вчитися тут, бо хотів здобути освіту в англомовній європейській країні. А саме цей університет мені порадила людина, яка його закінчила і живе зараз там, адже вуз входить до 100 найкращих університетів у світі.

-    Якщо він один із найкращих, то й оплата там повинна бути відповідна.

Так, але британці і європейці платять одну суму, яка за останній рік була збільшена втричі. А от інші студенти (українці, китайці, росіяни) платять значно вищу суму. Вартість навчання розголошувати не буду (сміється – авт.), однак скажу, що Саутгемптон на порядок дорожчий за більшість європейських вузів. До речі, державної форми навчання університет не передбачає, тобто завжди ти платиш. Є, звісно, гранти. Але їх отримує 1-2 людини на курс.

-          Як проходить навчальний процес?

Я мав 12 годин навчання в тиждень, а от медики чи інженери – 20. Однак скільки вчаться там, напевно, більше не вчаться ніде. Поясню чому: в європейських вузах не вивчають зайвих предметів, як от екологія, валеологія, ОБЖ, фізкультура, тобто, студент обирає тільки те, що стосується безпосередньо його спеціальності. За 1 семестр я мав тільки 4 предмети, відповідно, 4 іспити і 4 курсові. Наукові роботи там значно відрізняються від аналогів в українських вузах, до них висуваються значно більш високі вимоги, особливо до списку літератури, зразок якого у всіх студентів висить на стіні, як молитва (сміється – авт.). Крім того, всі роботи перевіряються спеціальним приладом на плагіат, і якщо в роботі трапиться хоча б речення без посилання на автора, то одразу ж виганяють.

-          За які ще порушення, окрім плагіату, можуть вигнати з числа студентів?

Виганяють за непрохідний бал, що нижче 40. Там теж оцінюють за 100-бальною шкалою, однак «стелею» є 75 балів, які майже нереально отримати, хоча, щоб мати оцінку «відмінно», достатньо набрати 65 балів. Загалом, середній студентський бал - це 59-60 балів. 20 балів можна набрати за курсову роботу, 30 – за реферат чи презентації,а інші 50 – це відповідь на іспиті.

-          Є можливість списати чи «домовитися» на іспиті?

Іспит там ні купити, ні списати не можеш. Його можна тільки скласти, при чому тільки із ручкою і калькулятором, якщо потрібно. Все інше, навіть серветки, тобі видають. Якби й була можливість списати, все одно ні з чого, бо питання сформульоване таким чином: «Напишіть реферат на тему…». На це дають рівно 45 хвилин, за які треба встигнути повністю розкрити питання, при чому посилаючись на думки науковців, вказуючи факти і імена. Саме тому у нас до іспитів готуються тижнями: читають, вчать, переписують. Під час сесії місто «мертве».

-          А як себе «поводить» місто, зокрема студенти, в позасесійний період?

У цьому плані місто надзвичайно активне: то марафони, то акції, то фаєр-шоу, то виставка картин, то концерти. Майже щодня відбуваються так звані «паті» у когось вдома – тут це звичайне явище, крім того, всі студенти живуть по-сусідству.

На території студмістечка є міні-маркети, свій театр і нічний клуб «Куб», який часто приймає популярних діджеїв. Гордістю Саутгемптона є величезна п’ятиповерхова бібліотека, яка відрізняється від українських: щоб знайти потрібну книгу, слід ввести її назву в пошуковику на комп’ютері, після чого ти дізнаєшся код із вказаним поверхом, секцією і полицею.

-          Наскільки високі шанси влаштуватися на роботу одразу після навчання?

Взагалі-то можна працювати і під час навчання, але не більше 20 годин на тиждень. Особисто я влаштувався на роботу дуже швидко – першу вакансію мені запропонували через 2 тижні по закінченню навчання. За допомогою диплому Саутгемптона можна влаштуватися будь-де, бо всі знають, що англійська освіта – якісна освіта. Щоправда, на Україні я ще не використовував його для пошуків роботи (сміється – авт.).

Катя Брижань, спеціально для Zaholovok.com.ua

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.