Ужородці за рік 200 разів скаржилися на насильство у сім’ях

24 листопада в малому залі Ужгородської міської ради відбувся круглий стіл у межах Міжнародної кампанії «16 днів проти ґендерного насильства» – «Практики запобігання та протидії насильству щодо жінок і дівчат в Україні: досвід м.Ужгорода».

У засіданні взяли участь представники міських та обласних громадських організацій, які безпосередньо допомагають постраждалим від насильства, а також працівники міського муніципалітету.

На зібранні йшлося, що за офіційною статистикою від насильства потерпає близько 44% українців, серед них більшість – жінки. Також 30% осіб до 18 років зазнавали виявів насильства у сім’ї.

Маріанна Колодій, керівник Центру ґендерної освіти при УжНУ зазначила:

«Ці дані насторожують і спонукають вживати заходів. Ми повинні заявити про чітку позицію щодо антинасильства. На жаль, минулого тижня депутати ВРУ не ратифікували Стамбульську конвенцію стосовно протидії ґендерному насильству. Прийняття цього документа є вимогою часу, адже необхідний новий алгоритим дій, щоб ефективніше реагувати і допомогати постраждалим особам».

Щодо Ужгорода, то протягом цього року надійшло близько 200 офіційних звернень щодо вчинення насильства у сім’ях.

«Зверталися переважно жінки, однак основною проблемою є їхнє небажання притягувати своїх чоловіків до відповідальності. Вони бояться залишитися без даху, без фінансової допомоги й потрапити під загальний осуд, – зазначила Діана Тимчук, старший інспектор Ужгородського відділення поліції. – Наразі на нашому обліку перебуває близько 180 осіб, які вдавалися до насильства, здебільшого це чоловіки. Складено близько 100 адмінпротоколів, щодо 40 звернень ведеться досудове розслідування». 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...