Новини

УжНУ та ДонНУ започатковують унікальну сертифікатну освітню програму для управлінців

Ужгородський національний університет спільно з Донецьким національним університетом імені Василя Стуса впроваджують унікальну магістерську сертифікатну освітню програму «Публічна політика та адміністрування». Набір на навчання проводитиметься в Ужгороді та у Вінниці, де зараз працює ДонНУ, протягом вересня навчання розпочинатиметься з 1 жовтня.

Про це йшлося сьогодні, 4 серпня, під час прес-конференції в Ужгородському університеті.

Як зазначив ректор УжНУ Володимир Смоланка, це унікальна для України програма: «Ми започатковуємо нову магістерську програму: цілий ряд спеціальностей, які дуже важливі для сьогоднішнього управлінця – нового управлінця. Перша магістерська програма спільна між двома університетами. Ми звикли чути про подвійні дипломи, а зараз в Україні  маємо випадок, коли два потужні університети об’єднують свої зусилля для навчання. ДонНУ став для нас географічно ще ближчим. Підписання договору створило умови для того, аби ми думали про нові форми підготовки студентів – спільні.   Доля нас звела і розвести, подіваюсь уже не зможе.  Ми робимо новий крок у реалізації нових освітніх програм в Україні», – зазначив ректор УжНУ.  

Проректор з науково-педагогічної роботи, стратегічного розвитку та інновацій, керівник програми від ДонНУ Тетяна Нагорняк розповіла про підготовку до запуску проекту: «Дуже часто університети укладають угоди про співпрацю, які залишаються на папері. І таких – безліч. Але угода між Донецьким університетом  і УжНУ – це взірець спільної праці в ім’я України і в ім’я політичної науки. Сьогоднішній зустрічі передувало багато зусиль: якою буде ця програма, що ми мамо викладати слухачам, що ми можемо запропонувати у плані альтернативних форм навчання, що не пропонують інші програми… Наша міждисциплінарна програма готуватиме управлінців нового типу. Ми чекаємо такого якогось царя, який прийде і вирішить усі наші українські проблеми, але ми маємо нарешті усвідомити, що ніхто не хоче йти в політику. Тому, можливо, ми на місцевомі рівні зможемо створити таку людину, яка візьме на себе відповідальність», – сказала Т. Нагорняк.  

«Донецький національний університет імені Василя Стуса уже два роки працює у Вінниці, – розповів ректор ДонНУ Роман Гринюк. – Ми стали ближчими до вас і сподіваємося на поглиблення   співпраці. Цей проект – свідчення готовності до спільної роботи». 

За словами представників обох університетів, унікальність програми «Публічна політика та адміністрування» у  тому, що вона є практично орієнтованою, проваджуватиметься за участю широкого кола експертів-практиків України і провідних науковців двох вишів. Реалізація навчального процесу відбуватиметься на базі альтернативних форм навчання у форматі лекцій, практикумів, кейсів, майстер-класів, тренінгів, проектної роботи, літньої школи.

Мирослава Лендьел, проректор з навчально-педагогічної роботи, керівник програми від УжНУ зазначила: «Дякую донеччанам, вінничанам за те, що ми розуміємо один одного. Українські виші часто шукають собі партнерів закордоном. Але маючи можливість бачити різні європейські навчальні заклади, можу сказати, що українські виші конкуренті до Європи і ми можемо плідно співпрацювати».

«Сертифікатні програми – форма навчання, які дуже популярна у західних країнах. Студенти можуть отримати ті знання, навички, які не є в рамках якоїсь спеціальності. Ми хочемо створити продукт, який би давав практичний поштовх. Програма орієнтована не тільки на студентів, а й на інших людей, які хочуть здобути  практичні навички», – сказала Мирослава Лендьел.  

За її словами, частину курсів викладатимуть працівники УжНУ, частину – ДонНУ.  Поки що виші орієнтуються на 10 слухачів із УжНУ і 10 із Донецького університет відповідно. Однак, програма немає кількісних обмежень для слухачів. Окрім самої програми, її слухачі матимуть можливість безкоштовно взяти участь в осінній школі щодо управління прикордонними регіонами, яка проводитиметься УжНУ спільно зі словацькими партнерами.

Набір стартує у вересні. З 1 жовтня розпочинається   навчання за програмою, яке триватиме 9 місяців. Вартість – 625 гривень на місяць, однак перші три місяці для слухачів буде знижка з рахунок використання грантових коштів для програми. Слухачами можуть бути як студенти УжНУ та ДонНУ, так і студенти інших університетів  чи ті, хто уже закінчив навчання у виші. У дипломах (для студентів)  буде зазначено, що студент набув відповідних компетенностей прогтягомнавчання за програмою, для тих, хто не є студентом буде видаватися спеціальний сертифікат, який підтверджуватиме навчання.

«Ці документи є дуже важливими для роботодавців, які будуть засвідчувати, що людина, окрім спеціальності, володіє ще додатковим навичками. Це свідчення додаткових компетентностей», – сказала Мирослава Лендьел. «Ми віддалені і будемо старатися зробити так, аби це було комфортно для слухачів. Буде серія заїздів: науковці із Ужгорода їдуть на певний термін у Вінницю і викладають там, відповідно, викладачі з Вінниці приїжджають до Ужгорода. Для студентів, які навчаються на стаціонарі, на факультетах буде виділено вільні дні для відвідування занять за програмою.  За результатами навчання планується написання випускової роботи у формі проектів і захист. Це буде червень 2017 року», - розповіла М. Лендьел.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.