Новини

Ужгородцям розкажуть, як будуть реставрувати Совине гніздо

У четвер, 5 лютого, о 14.00 в Ужгородському прес-клубі відбудеться прес-конференція, присвячена реконструкції винних льохів «Совине гніздо» по вул. Ракоці. Під час прес-конференції організатори розповідатимуть про поточний стан проекту, проблеми та можливі шляхи їх вирішення.

Доповідачі:

Валентин Волошин – координатор проекту;

Ольга Травіна – заступник міського голови Ужгорода

Ще у вересні 2013 року Виконавчий комітет Ужгородської міської ради та Міська Гміна польського міста Ярослав розпочали реалізацію проекту з реставрації пам’яток архітектури – Підземного туристичного пасажу у польському місті Ярослав та будівель амбару і винного льоху («Совине гніздо») в українському Ужгороді. Цей польсько-український проект має назву «Ярослав-Ужгород: спільна ініціатива для покращення туристичної привабливості історичних міст – побратимів» та реалізовується у рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2007-2013». Загальний бюджет проекту становить 1 млн. 856 тис. євро. Його реалізація в Ужгороді обійдеться у 928 тисяч євро, причому 90% цих коштів надійде у вигляді гранту. Для забезпечення фінансування з джерел міського бюджету було розроблено відповідну міську Програму участі Ужгорода у реалізації проекту на 2015 рік.

Ужгородська мерія ще рік тому оголосила про грандіозні плани щодо відбудови комплексу «Совине гніздо» і створення на його базі дегустаційного та концертного залів, винотеки та навіть музею Ужгорода і міської галереї. Рік минув, а ремонтні роботи так і не розпочалися. У той час як виконання ремонту у польській частині проекту вже завершується, а решта запланованих робіт виконується згідно з графіком, в ужгородському «Совиному гнізді» жодних дій, схожих на реставрацію не помітно.

Усвідомлюючи проблеми проекту, виконавці проекту запрошують ужгородську громадськість проявити ініціативу та допомогти цьому проекту. Наразі створено робочу групу з виконання проекту, яка готова узгоджувати свої дії з громадським активом міста – так званим «Колом друзів», що включатиме експертів з питань архітектури, мистецтва, місцевого розвитку, охорони культурної спадщини, туризму тощо.

Під час прес-конференції будуть також оприлюднені заплановані кроки, що забезпечать реалізацію проекту у обмежені строки. Виконавцям проекту доведеться максимально швидко наздоганяти втрачене, адже цілий рік бездіяльності було змарновано. При цьому надзвичайно важливо не зекономити за рахунок якості виконання робіт – пам’ятка архітектури національного значення XVIII ст. потребує обережного та відповідального з нею поводження.

 

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.