Новини

Ужгородців у рамках всеукраїнської акції рятуватимуть від інсульту

17-19 травня із 12.00 в Ужгороді в Закарпатському обласному музично-драматичному театрі проходитиме міжнародна школа клінічних нейронаук «Карпатські читання».


У рамках заходу проведуть «Школу тромболізису при ішемічному інсульту». Перед початком відкриття «Карпатських читань» 17 травня об 11.00 у фойєо бласного музично-драматичному театру відбудеться прес-конференція, у якій візьмуть участь керівник Закарпатського обласного центру нейрохірургії та неврології, голова постійної комісії Закарпатської обласної ради з питань охорони здоров’я професор Володимир Смоланка, виконавчий директор Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація боротьби з інсультом» Марина Гуляєва.


Докладно з  програмою заходу можна ознайомитися на сайті www.uabi.org.ua
17 травня в Ужгороді відбудуться заходи всеукраїнської соціальної програми «Стоп інсульт», що проходять з нагоди Всесвітнього дня боротьби з інсультом.


Саме з Ужгорода розпочнеться загальнонаціональна акція «Подолаємо інсульт разом». Головним завданням  акції є привернення уваги пересічних українців до проблеми інсульту.
Одною із головних подій в низці заходів у Ужгороді, покликаних привернути увагу до проблем інсульту, стане акція «Виміряй свій тиск – скажи  інсульту – НІ!» в за участі лікарів Закарпатського обласного центру неврології та нейрохірургії та центру здоров’я ГУОЗ м. Ужгород та обласного Центру здоров'я.

Заходи акції  «Виміряй свій тиск – скажи  інсульту – НІ!» відбудуться 17 травня  з 12.00- до 14.30 в Закарпатської  ОДА, далі на  Театральній площі  з 15.00 до 18.00 год.


Силами волонтерів буде організований імпровізований лікарняний кабінет, де всі бажаючі зможуть виміряти артеріальний тиск, рівень цукру в крові, визначити персональний ризик виникнення інсульту та поспілкуватися з фахівцями з питань профілактики інсульту.


Довідка Zaholovok.com.ua:
В Україні щорічно реєструється понад  120 тис. нових випадків інсульту. Близько 50% осіб, які перенесли інсульт, стають інвалідами, залежними від оточуючих. Третина хворих – люди працездатного віку. Захворюваність на інсульт в Західному регіоні України складає 188 осіб на 100 тисяч населення. Головним фактором розвитку інсульту є нелікована артеріальна гіпертензія, але, нажаль, багато людей просто не знають рівень свого артеріального тиску. І це незважаючи на факт, що на цю недугу в Україні хворіють 11,5 млн. людей. Тобто інсульт загрожує кожному четвертому українцю і ця загроза є фатальною.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.