
Наразі там змінюють дах та ремонтують фасад. При цьому знімають стару чеську черепицю та вкривають металопластиковою.
Нагадаємо, раніше прес-служба Ужгородської міської ради повідомляла, що в ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, що на набережній Незалежності, замінять покрівлю, яка протікала.
Кошти на роботи знайшли завдяки допомозі Закарпатської обласної ради і благодійного фонду «Віза».
Як розповів Адам Юрко, начальник управління капітального будівництва Ужгородської міської ради, цьогоріч до Ужгорода приїздила делегація з Чеської Республіки, яка оглядала навчальні заклади міста, зокрема й ЗОШ №3. Тоді вирішили, що капітального ремонту вкрай потребує покрівля і фасад школи. Власне, за сприяння благодійного фонду «Віза» ще торік тут відремонтували приміщення класів, де діти вивчають чеську мову.
«Насамперед ми розробили проектно-кошторисну документацію для капітального ремонту покрівлі загальною вартістю 850 тис.грн. З міського бюджету на ремонтні роботи виділено 500 тис.грн, з обласного – передбачено 350 тис.грн. Ще 380 тис.грн надійшло від благодійного фонду «Віза». Відтак зможемо відремонтувати і дах, і головний фасад школи», – повідомив тоді Адам Юрко.
Як видно на фото, частину даху вже замінили на метало-черепицю. Шкільний дах, згідно плану, відремонтують повністю. Та ужгородці турбуються, чи не несе стара черепиця історичної цінності.
З цього приводу відомий закарпатський мистецтознавець Михайло Сирохман зауважив наступне:
"Все залежить від профілю металочерепиці. Якщо такого профілю, як всюди, то ясно, що це псує історичну цінність будівлі. Все місто псується цією металочерепицею. Там був етерніт чеський, тож напевно, його б там і треба ставити. Всі виходять або із якихось меркантильних міркувань, або із тиких міркувань, з яких підійшли до площі Народної. Забаганка одного чоловіка, губернатора, і всі мають під це танцювати. Знищили площу, яка була європейською і зробили там якийсь парк, що годиться хіба для райцентру. А щодо металочерепиці, то нею вкритий весь Ужгород. Це абсолютно неможливо".
Щодо фасаду, то остаточний проект його зовнішнього вигляду ще мають затвердити у містобудівній раді та відділі архітектури.