Новини

Ужгородці вчитимуться в Австрії реставрувати старі будівлі

Ужгородський вчений, громадський діяч та дипломат Ален Панов уклав домовленість із представниками дому Габсбургів про серію навчальних поїздок закарпатських зодчих і реставраторів до Австрії, де найкращі майстри своєї справи передадуть нашим землякам фахові знання із сучасної реставрації історичних будівель.

Така ініціатива стала можливою після зустрічі А.Панова із прямим нащадком імператриці Марії-Терезії (у восьмому поколінні) – Його Імператорською Високістю, Ерцгерцогом Австрії та Королівським Принцом Угорщини і Чехії, Принцом Тоскани Шандором Габсбурґ-Лотарингським. Як повідомлялося раніше, високоповажний гість вручив ужгородському діячу орден «Полум’я миру», відзначивши таким чином встановлення пам’ятника Марії-Терезії у заснованому ним сквері в Ужгороді.

Після урочистостей із врученням ордену відбулася і офіційна зустріч з предстваниками дому Габсбургів у приміщенні «Вілли П» на Замковій горі. Будівлю, у якій розміщена сьогодні вілла, як відомо, відреставрував саме її сучасний власник – Ален Панов. Шандор Габсбурґ-Лотарингський високо оцінив здійснені роботи та особливо увагу до історичних деталей, які повністю збережені у будинку. Як виявилося, архітектурна справа є давнім особистим та професійним захопленням гостя. Відтак, було домовлено про співпрацю у цьому напрямку.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.