Новини

Ужгородці приєдналися до акції солідарності з громадою Врадіївки

Сьогодні на Київській набережній в Ужгороді відбулися мирні збори громадян аби висловити своє не задоволення і зупинити прояви насильства до жінок. Це зібрання пройшли, як вияв солідарності з громадою Врадіївки.

Ужгород не залишився осторонь подій, що сколихнули всю Україну. Свавілля міліції, прикрите високопоставленими чиновниками переповнило чашу пересічних українців. Аби не допустити, ба навіть більше, покарати винних у ґвалутванні молодої дівчини, ужгородці зібралися до купи. Їх вимоги звичні для правової держави – дотримуватись законів і не порушувати права громадян. Зокрема, у документі, адресованому Президентові України, Кабінету Міністрів, а також до Верховної Ради України йдеться: «Поряд з міліціонерами-гвалтівниками на лаві підсудних мають бути й ті, хто нахабно покривав їх злочин або ж своєю халатність чи бездіяльністю, сприяв його скоєнню. Відповідати повинні й міліцейські керівники найвищого рівня, представники влади, що не зуміли забезпечити захист життя, честі й гідності пересічних людей, навести порядок в правоохоронних органах, не дбали про підбір кадрів, не переймалися про моральний рівень своїх підлеглих» - йдеться у резолюції до вищого керівництва держави.

Едуард Балога, голова оргкомітету ужгородців, вважає, що саме завдяки громадському протесту гучну справу «не спустили на гальмах». В інакшому випадку, про зухвалі дії перевертнів у погонах не дізнався ніхто. «Тепер суспільство бажає ретельно відслідковувати хід розслідування та домогтися найсуворішого покарання для винних. Вимагаємо також припинити тиск на жителів Врадіївки, їх переслідування і погрози. Події на Миколаївщині стали лакмусовим папірцем для суспільства. Від подібних злочинців-міліціонерів не захищений жоден громадянин України, допоки Президент і влада не помічатимуть реальний стан справ у державі й не візьмуться наводити лад» - з таким словами ужгорордці звернулись до Президента та Верховної Ради України.

В цілому ж, кажуть місцеві мешканці, географічно поділяти Україну на злочинців і законослухняних неправильно, тим паче, що саме у такій формі українці побачили справжнє обличчя міліції, яка «засвічуючи корочками» дозволяє собі вкрай неприпустимі дії, вважаючи, що вони залишаться без наказними. Відтак, висновки напрошуються самі собою, - вжити негайних дієвих заходів щодо захисту громадян від протиправних зазіхань, реальної й системної боротьби зі злочинністю, корупцією, круговою порукою та «майорством», а також проведення широкомасштабної реформи правоохоронної та судової системи. Лише так, переконаний Едуард Балога, можна із упевненістю сказати, що ми живемо у правовій державі, що береже і цінує інтереси громадян.

Резолюцію до глави держави, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України було прийнято на мирному зібранні, що відбулось в Ужгороді 9 липня 2013 року.

Новини інших ЗМІ
Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.