Ужгородці ініціюють встановлення пам’ятника найвідомішому солдату ІІ-ої Світової війни - закарпатцю Майклу Стренку на його батьківщині

 Ужгородці ініціюють встановлення пам’ятника найвідомішому солдату ІІ-ої Світової війни - закарпатцю Майклу Стренку на його батьківщині

10 листопада, в Ужгороді поблизу ЗОШ №4, де біля входу розміщено міні-скульптуру найвідомішому американському військовому закарпатського походження Майклу Стренку (Михайло Штренк), відбулося вшановування його памяті, з нагоди 100-ої річниці з дня народження.

Майкл Стренк був сержатом морської піхоти США і одним із тих солдатів, що зафіксовані на найвідомішій фотографії ІІ-ої Світової війни «Підняття прапора на Іодзімі» фотографа Джо Розенталя.Михайло Штренк - це військовий для закарпатців, за словами Федора Шандора, відомого туризмознавця, є особливо близьким, адже він має чисто закарпатське походження, він родом з села Орябина, що біля Старої Любовні, нині ці українські землі у складі Словаччини. 10 листопада йому б мало виповнитися 100 років з дня народження. Напередодні закарпатці: народний депутат України Роберт Горват та депутат Ужгородської міської ради Віктор Щадей вшанували память військового та повідомили про ініціативу встановити таку ж міні-скульптуру на території Словаччини.

Відкриватимуть скульптуру в Орябині на малій батьківщині військового 19 лютого, у день, коли 75 років тому і була зроблена знаменита фотографія. А напередодні закарпатська делегація з Павлом Чучкою, Михайлом Барником, Віктором Щадеєм та Федором Шандором вшанували память нашого закарпатця в селі Орябина в Словацькій республіці, де збереглася хата в якій народився Михайло Штренк. У честь 100-річчя з дня народження Михайла Штренка голова села Орябина Лілія Ковальчик та делегація з Ужгорода вшанували память воїна біля будинку, де народився і певний час проживав Михайло Штренк.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання