Новини

Ужгородці зможуть самостійно подавати проекти рішень до міськради

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого стало «Створення умов для ефективної участі громадян у виробленні міської політики Ужгорода». Ростислав Буланов, депутат Ужгородської міської ради від партії «Удар» повідомив, що подаватиме на розгляд міськради проекти рішень, у яких йдеться про запровадження механізмів участі громадян для впливу на політику міста.

Так, один із проектів включає проведення громадських слухань. Нині, щоб ініціювати громадські слухання, необхідно зібрати підписи третини мешканців міста та забезпечити присутність… 50% ужгородців. Зважаючи на те, що люди сьогодні не активні, зібрати таку кількість небайдужих практично нереально. Натомість автор проекту має намір ввести окреме положення, за яким слухання могла б збирати саме та кількість людей, яким це потрібно зі спрощеними процедурами. Таким чином, люди зможуть вирішити свої проблеми, публічно заслухавши владу, і їхні інтереси будуть враховані при ухваленні рішень. Можливо, завдяки цьому не буде і мітингів та страйків під мерією.

Другий інструмент, про який розповів Р. Буланов – спрощена система подачі проектів рішень до міськради від громадян або так звана місцева ініціатива. Ті, хто мають певну суспільно значиму ідею, зможуть написати проект рішення і подати його на сесію міської ради на розгляд.

Павло Білак, політолог, керівник демократичних програм КАПЛ «Вестед» під час засідання зробив короткий зріз змін стану прозорості, відкритості та підзвітності Ужгородської міської ради за період з лютого 2011 року, коли громадські активісти оприлюднили перший звіт з цього приводу. Експерт відзначив, що місцева влада частково прислухалась до рекомендацій і покращила роботу офіційного сайту мерії. Однак, досі рішення сесії міської ради, виконкому чи мера публікуються вибірково. Відсутня система пошуку рішень за критеріями пошуку. Позитивно було оцінено нещодавнє рішення міської ради про обов’язкове звітування депутатів перед виборцями до 12 грудня 2011 року.

П. Білак зауважив, що пропоновані ініціативи могли б наблизити Ужгород до демократичних стандартів якісного врядування. На практиці це полягає у тому, що кожен мешканець має змогу впливати і бути причетним до вирішення проблем свого міста – через проведення громадських слухань чи самостійне написання проекту рішення, інших інструментів консультування з владою тощо. Загалом для гармонійного розвитку міста потрібен конструктивний діалог громади з владою, який повинен бути постійним. А для цього потрібні юридичні підстави і механізми, на кшталт тих, що пропонує депутат Р.Буланов, -- зазначив доповідач.

Як повідмоляв Zaholovok.com.ua, Ростислав Буланов також виноситиме проект рішення з пропозицією провести повноцінний Рік молоді у 2012 році, оскільки у 2011-му молодь практично його не відчула.

Коментувати
Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.