Ужгородські школярі завершили навчання у Літньому університеті УжНУ

Ужгородські школярі завершили навчання у Літньому університеті УжНУ

Ініціативу започаткували минулого року у співпраці вишу та Ужгородської міської ради. Для старшокласників це чудова можливість детально, «з середини», дізнатися про особливості кожного факультету найбільшого вишу Закарпаття, обрати майбутню спеціальність та ще й здружитися з ровесниками з різних шкіл міста, цікаво і весело провести 3 тижні, дізнатися багато нового, побувати на екскурсіях у найцікавіших куточках нашого краю.

Оскільки у 2018-му Літній університет підтвердив, наскільки це потрібно та ефективно і для дітей, і для вишу, цьогоріч запровадили кілька новацій: приймали не лише 10-класників, а й на рік-два молодших, збільшили кількість учасників – до 60, проводили Літній університет на базі вже двох шкіл міста – №3 та №5.

Учні побували на всіх факультетах, військовій кафедрі, в музеях, лабораторіях, обсерваторії, на екскурсіях, проходили конкурси, квести, інтерактивні ігри, круглі столи, тренінги, дискусії, майстер-класи. Відвідали наукову бібліотеку та Ботанічний сад УжНУ, Чинадіївський замок "Сент-Міклош", санаторій "Карпати", Невицький замок, туристичний комплекс "Воєводино", вже традиційно взяли участь на території комплексу "Скалка" у фестивалі бограчу та спортивно-розважальних конкурсах.

Сьогодні випускники Літнього університету УжНУ отримали сертифікати про його успішне проходження, а ще – призи за здобуті в ході навчання перемоги.

На урочистостях ректор УжНУ Володимир Смоланка наголосив, що впевнений: більшість із цих дітей, а це – кращі учні шкіл міста, призери предметних олімпіад, конкурсу наукових робіт Малої академії наук тощо, за рік-два обов’язково стануть і студентами УжНУ. Зазначив також, що 8- і 9-класників раді будуть вітати у Літньому університеті і наступного року. «Це дуже хороша програма, вона, у співпраці з міською радою Ужгорода, підтвердила свою ефективність і ми обов’язково будемо її продовжувати та розвивати», – запевнив Володимир Іванович.

Від вихователів шкіл, на базі яких працював Літній університет, була пропозиція започаткувати аналогічний на зимові канікули.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання