Ужгородські петанкісти стали призерами міжнародного турніру в Угорщині. ФОТО

7-9 вересня в угорському містечку Сігетсентміклош провели ХІХ Міжнародний турнір «FOOKUS KUPA». Участь у турнірі взяли делегації петанкістів з Швейцарії, Болгарії, Франції, Австрії, Бельгії, Угорщини та України. У триплетах зареєструвалося 28 команд. Україну представляв триплет «Ungvar» (Петро Гойс, Людмила Федоришина, Олександра Шевченко) та петанкіст Кирилло Воротинцев у складі команди «Мікс» (разом з угорським та австрійським спортсменами). Команда «Ungvar» у пів-фіналі перемогла в збірної Угорщини (13:5), а у фіналі подолала сильну команду французів з рахунком 13:1. Отож перехідний Кубок, який за 19 років побував у різних країнах, приїхав тепер до Ужгорода на рік.

Команда «Мікс» в групі Б виграла всі три гри. Але після підрахунку виявилося, що до переможного першого місця їм не вистачило всього декілька балів. Організатори віддали чемпіонство команді з Егера.

Також в рамках турніру проводили змагання тет-а-тетів та дуплетів.

У перший день змагань в дуплетах зареєструвалося 35 команд. Українська команда «Квас-Тарас» (Петро Гойс, Олександра Шевченко) виграла перші 4 гри і потрапила у вісімку кращих. Проте в плей-офф спортсмени поступилися збірній Ізраїля, завершивши таким чином виступ в категорії 5-8 місце.

У останній день змагань зареєструвалося 44 спортсмена в турнірі тет-а-тет. Після відбіркових двох ігор українські гравці потрапили до різних груп, де завоювали призові місця. Олександра Шевченко здобула срібло в групі «А».

Перемогу в групі кращих завоював президент федерації петанку Австрії Ральф Крамер, на честь якого в Ужгороді щороку розігрується перехідний «Кубок Ральфа».

У групі «Б» бронзову нагороду отримала Людмила Федоришина, яка мінімально поступилася фіналісту з Угорщини.

Золото групи «С» дісталося Петру Гойсу, який виграв усі ігри групи.

"Рівно 7 років тому українці вперше побували на турнірі в Сігетсентміклоші. Звісно, що на той момент петанк в Україні лише починав розвиватися, тому конкуренцію іншим країнам було скласти важко. Тоді ми все програли, а от тепер все інакше. Наші петанкісти готові гідно репрезентувати країну на змаганнях міжнародного рівня. Наразі ж збірні готуються до Чемпіонату світу серед чоловіків у жовтні та Чемпіонату Європи серед жінок у листопаді цього року", - розповів кореспонденту Zaholovok.com.ua президент федерації петанку України Петро Гойс.