Ужгородські депутати попросили ВР прийняти закон щодо голосування переселенців на виборах

Депутатський запит зі зверненням до голови Верховної Ради України Андрія Парубія та голови парламентського Комітету з питань правової політики та правосуддя Руслана Князевича сьогодні на сесії підтримали депутати Ужгородської міської ради.

У зверненні – прохання невідкладно розглянути законопроект №6240 «Про забезпечення доступу до виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян». Зазначено, що на Закарпатті майже 3,5 тисячі, а в Ужгороді майже 1,5 тисячі тих, хто був змушений тікати від війни на сході України та через анексію залишив Крим.

Четвертий рік внутрішньо переміщені громадяни не можуть через неврегульованість законодавств голосувати на місцевих виборах та обирати органи місцевого самоврядування за місцем свого фактичного проживання. Хоча переважна більшість переселенців, за даними соціологічних опитувань, не планують повертатися у свої колишні домівки, а хочуть залишатися там, куди виїхали.

Міський голова Богдан Андріїв зазначив, що в Ужгороді чимало тих, хто приїхав жити в наше місто, активно вболівають за його майбутнє, залучені до багатьох проектів і повинні мати можливість голосувати на виборах, – повідомляє прес-служба Ужгородської міської ради.  

 

Loading...

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання
Loading...