Ужгородська ОВК довго рахувала голоси через помилки дільниць

Ужгородська ОВК довго рахувала голоси через помилки дільниць

Із шести одномандатних виборчих округів Закарпатської області останньою результати голосування встановила окружна виборча комісія №68.

Першу половину дня на ОВК чекали на уточнені протоколи з результатами голосування на 11 дільницях. У 14.00 засідання ОВК продовжилося й комісія прийняла уточненні протоколи від 7 дільниць, - пише ГМ ОПОРА.

 Уточнення полягало у технічних правках, які не стосувалися результатів самого голосування. «Виправлені» протоколи із результатами від 4 дільниць на ОВК чекали приблизно з 19.00 до 22.30.

Крім того, в ОВК більше 2 годин з’ясовували ситуацію із ДВК №210745, члени якої помилково на одному із пакетів написали ім’я не того кандидата, з іменем якого були бюлетені у пакеті насправді.

Бюлетені знаходилися у пакеті із іменем Павла Чучки, який 13 жовтня зняв свою кандидатуру й імені якого не було у виборчому бюлетені.

У зв’язку з цим члени ОВК №68 27 жовтня зобов’язали перерахувати бюлетені. 28 жовтня члени ОВК на виконання рішення про перерахунок відкрили пакет із написом «Павло Чучка». У ньому, як виявилося, було три бюлетеня «за» кандидата Віталія Штефуцу. Натомість у пакеті з іменем кандидата Віталія Штефуци (політична партія «Воля») не було бюлетенів взагалі.

У протоколі результатів голосування, з’ясували члени ОВК, зафіксована інформація, що кандидат Віталій Штефуца має три голоси. Відтак, дійшли висновку члени ОВК, результати голосування на дільниці у протоколі відображені вірно.

Присутні члени ОВК №68 одноголосно прийняли рішення зупинити виконання рішення про перерахунок. Голова ОВК Олександр Габор поінформував, що консультувався з цього питання із координатором від ЦВК. Подальший перерахунок бюлетенів не здійснювався.

Бюлетені із голосами «за» Віталія Штефуцу запакували в інший пакет, про це складений відповідний акт членами ОВК, членами ДВК та присутніми офіційними спостерігачами, які виявили бажання підписати документ. В підсумку, після уточнення, ОВК №68 прийняла протоколи із результатами голосування на ДВК №210745.

Відтак результати голосування голова ОВК №68 Олександр Габор згідно з протоколами в одномандатному та загальнодержавному округах у вівторок, 28 жовтня, почав оголошувати о 22.45. Підписувати протоколи члени ОВК почали після 23.00. Водночас на офіційному сайті ЦВК інформація про 100% опрацьованих протоколів з’явилася близько 19.00 28 жовтня.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
CAPTCHA
Питання для відсіювання автоматичного коментування.
Введіть відповідь на питання